«Є-Малятко»: повний комплекс реєстраційних послуг для новонароджених

Кабінет Міністрів України схвалив законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення сприятливих умов для отримання послуг, пов’язаних з народженням дитини», спрямований на створення сприятливих умов для отримання послуг, пов’язаних з народженням дитини. Це один з кроків, які здійснює Уряд для підтримки відповідального батьківства. Уже зараз в кожному пологовому будинку за спрощеною процедурою можна отримати свідоцтво про народження дитини та оформити в он-лайн режимі отримання соціальної допомоги при народженні дитини. Зараз Уряд пропонує об’єднати процедуру отримання всіх послуг, пов’язаних з народженням дитини, в одному сервісі — «Електронне малятко».

Проект під назвою «Є-малятко» передбачає повний комплекс послуг за однією заявкою: державна реєстрація народженої дитини; реєстрація місця проживання дитини; призначення допомоги при народженні дитини; реєстрація народженої дитини в електронній системі охорони здоров’я; видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї (за певних умов); реєстрація в демографічному реєстрі; визначення походження народження дитини (якщо батьки не перебувають у зареєстрованому шлюбі); реєстрація в державному реєстрі фізичних осіб-платників податків; визначення належності дитини до громадянства України. Таку уніфіковану заявку можна подати як в органі державної реєстрації актів цивільного стану, так і в закладах охорони здоров’я, та через ЦНАПи. Батьки також зможуть подати заявку в електронному вигляді. Система працюватиме дуже просто: батьки через електронний кабінет в себе вдома ідентифікують свою особу електронним ключем і подають одну заявку, в якій вказано ім’я дитини і ті послуги, які вони хочуть отримати. Заявку опрацьовують відповідні державні органи, а батьки отримають послугу без необхідності відвідувати різні державні установи, витрачаючи час на черги.

Н.Г. Лісовенко, фахівець по наданню послуг
правового та технічного характеру
Христинівського районного відділу ДРАЦС