Відбулася сходка громадян села Вербувата

21 лютого відбулися загальні збори громадян с.Вербувата, в яких взяли участь начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Світлана Ісакова, в.о. начальника управління регіонального і агропромислового розвитку та інфраструктури - начальник відділу регіонального розвитку та інфраструктури райдержадміністрації Оксана Петрук, головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації Маргарита Білецька, представники Христинівського відділення Уманського відділу ГУ Національної поліції України.

Відповідно до порядку денного загальних зборів сільський голова с.Вербувата Іван Царук звітував перед громадою про проведену роботу упродовж 2018 року, виконання сільського бюджету, його надходженнях та видатках, інформував присутніх про роботу сільської ради та ознайомив з планом роботи на поточний рік.
Під час зустрічі представники структурних підрозділів РДА відповіли на запитання мешканців села про перспективи соціально-економічного розвитку населеного пункту та шляхи вирішення соціальних питань, надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, про стан доріг та покращення автобусного сполучення з райцентром, благоустрій села.
Зокрема Світлана Ісакова надала роз’яснення щодо змін у наданні житлових субсидій населенню та їх монетизації. Так, для домогосподарств, яким субсидія призначена до 31 грудня 2018 року, субсидії за лютий 2019 року будуть виплачуватись готівкою. Для домогосподарств, яким субсидія призначена з січня 2019 року, її надання здійснюватиметься у грошовій безготівковій формі, шляхом перерахування коштів «Ощадбанку» для подальших розрахунків із надавачами послуг. Розмір призначеної субсидії на оплату житлово-комунальних послуг за лютий 2019 року буде виплачено пенсіонерам Пенсійним фондом України разом із пенсійною виплатою (доставка/виплата субсидій буде здійснена поштою або її буде зараховано на пенсійний банківський рахунок), усі інші отримуватимуть виплати субсидії в «Ощадбанк» через банківський грошовий переказ.
«Урядом запроваджується новий механізм надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Відтепер отримувачі субсидій можуть залишати собі зекономлені в результаті ощадливого споживання енергоносіїв кошти. Таким чином монетизація стане додатковим стимулом для енергоефективності», - наголосила Світлана Ісакова.
Начальник сектору превенції Христинівського відділення Уманського ВП ГУ НП в Черкаській області Олександр Шевчук проінформував присутніх про основні види шахрайств та схеми аферистів, жертвами яких найчастіше стають люди похилого віку.
«У зв’язку з тим, що в районі почастішали випадки шахрайства, ми просимо Вас бути пильними та у разі виявлення підозрілих людей, машин - одразу звертатись на гарячу лінію 102. Пам’ятайте, що будь-який дзвінок або смс з пропозиціями від «банку» може виявитися пасткою шахраїв. Обмін валют здійснюйте тільки у відділеннях банків. Якщо ви отримали дзвінок про те, шо ваші рідні потрапили в складну ситуацію і потребують грошових переказів – перевірити цю інформацію»,  зауважив Олександр Шевчук.
За результатами сходки громадяни отримали необхідні роз’яснення та вичерпні відповіді на турбуючі їх питання.