Христинівчани відзначили 75-у річницю визволення Христинівського району від фашистських загарбників

Сьогодні христинівчани відзначили 75-у річницю визволення Христинівського району від фашистських загарбників. В цей знаменний день ми згадуємо подвиг захисників та визволителів рідного краю, вшановуємо світлу пам’ять про полеглих, низько вклоняємося перед усіма, хто на собі відчув пекло військових дій. Для кожного мешканця району цей день по справжньому особливий — 75 років тому наш край був звільнений від німецько-фашистських загарбників.

Цього дня колоною на чолі з Державним Прапором України христинівчани рушили до Братської могили, де розпочався мітинг-реквієм за участі першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Валюка, заступника голови райдержадміністрації Тетяни Терещук, заступника голови районної ради Лариси Федичканич, секретаря міського голови Наталії Горохової, делегацій трудових колективів, представників органів місцевого самоврядування, учасників АТО, громадськості району. На знак вічної шани перед захисниками керівники району поклали квіти до Братської могили, пам’ятного знака «Гармата», меморіального комплексу «Борцям за волю та незалежність», стел учасникам АТО, Небесної сотні.Хвилиною мовчання усі присутні вшанували тих, хто загинув у роки Другої світової війни, хто не повернувся до своїх родин.
Звертаючись до присутніх, Тетяна Терещук зазначила, що кожного року напочатку весни, відзначаючи річницю визволення, христинівчани шанобливо схиляють голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя за світле майбутнє, віддають данину поваги колишнім підпільникам і партизанам, оборонцям і визволителям рідної землі – усім, хто на фронті і в тилу наближав довгоочікувану Перемогу.
«Ми в неоплатному боргу перед мільйонами тих українців, хто стояв до останнього на передовій і за лінією фронту, для кого шлях на війні завершився під скромними обелісками і кому судилося повернутися з неї живим. Усі жахи тих часів нам переповідали у тисячах книжок, проте молодші покоління до кінця не розуміли, що таке війна, розруха та якою ціною далося нашим прадідам мирне життя. І лише за останні ріки, коли за незалежність та самостійність України знову гинуть люди, ми зрозуміли яка справжня ціна перемоги», - наголосила Тетяна Сергіївна, звертаючись до присутніх.