«Маємо тверду позицію щодо підтримки України», – Петро Порошенко

22-25 січня ц.р. у м.Давос (Швейцарія) проходив щорічний Всесвітній економічний форум, учасником якого був і Президент України Петро Порошенко.
„Ми користуємось тим, що тут дуже щільний графік – переговори відбуваються по 15-20 хв. не більше, але їхня чисельність є достатньо великою. І скрізь ми маємо тверду позицію щодо підтримки України. Дякую нашим міжнародним партнерам, які демонструють таку підтримку, демонструють позицію захисту українців“, – наголосив Глава держави, а також розповів про деякі деталі зустрічі з Анґелою Меркель щодо запобігання втручання РФ у вибори.

„Йдеться про кібербезпеку, обмін даними“, – повідомив Глава держави.
Петро Олексійович нагадав, що за українською ініціативою створений трастовий фонд НАТО щодо кібербезпеки, а також є конкретні двосторонні угоди, зокрема із США, Великобританією та Німеччиною.
„Ми будемо боронити державу, в тому числі і від таких гібридних загроз Росії“, – наголосив Президент України.

Посилення колективної оборони у Європі

„Росія має війська в Молдові, Абхазії та Південній Осетії, вона незаконно анексувала Крим і дестабілізує східну Україну. Ви бачили агресивні дії в Азовському морі“, – повідомив генсек НАТО Єнс Столтенберг у Давосі та розповів про заходи, що приймає НАТО.
„Як відповідь на агресивні дії Росії, ми істотно зміцнили боєготовність наших сил, посилили нашу присутність у східній частині Альянсу, і європейські союзники зараз більше інвестують в оборону, а США збільшує свою присутність у Європі. І причина цього – запобігання конфлікту“, – підкреслив керівник Альянсу та вже наступного дня (25 січня – ред.) зазначив, що з 2014 року Україна „завжди була першим пунктом“ у порядку денному НАТО.