Торгівля людьми – це не міф, це реальність!

Торгівля людьми – це особливо тяжкий злочин, жертвами якого може стати кожен із нас. За своєю природою торгівля людьми майже у всіх випадках має транснаціональний організований характер, оскільки в процес її здійснення залучаються представники злочинного світу різних країн.
Одним із напрямків роботи служби зайнятості є організація та проведення заходів з попередження та протидії торгівлі людьми та експлуатації дитячої праці.

24 січня 2019 року в залі засідань Христинівської РФ Черкаського ОЦЗ був проведений семінар «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці» для 13 осіб,  які перебувають на обліку в службі зайнятості.
Торгівля людьми, на жаль, сьогодні залишається поширеним явищем, і вона є злочином, що грубо порушує права людини. Колісник Олена, завідувач сектору з профорієнтації, ознайомила присутніх з поняттями «торгівля людьми», основами законодавства України у сфері працевлаштування за кордоном, наслідками зовнішньої нелегальної трудової міграції, перевагами легального працевлаштування за кордоном. Під час семінару зупинились на висвітлені таких питань: робота за кордоном – альтернатива чи уникання проблем, що необхідно знати особі, щоб успішно працевлаштуватись і жити за кордоном  (вправа «Плями на сонці»), виявлення, ідентифікація та надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми, а також розглянуто міфи, які існують про торгівлю людьми.
Захід пройшов у невимушеній атмосфері, учасники ставили багато запитань, ділились враженнями, на завершення отримали інформаційні буклети, матеріали  яких допоможуть у протидії торгівлі людьми та в наданні дієвої допомоги постраждалим.
Слід відмітити, що така форма інформаційно - просвітницької роботи дає змогу громадянам України уникати помилок при виїзді за межі України, і все-таки працевлаштуватись на Батьківщині.

Директор                                                                                        В.Є.Ковальський