Найголовніше у медицині – фахівці, – Ігор Шевченко відвідав Черкаську медичну академію (фото)

DSC_0363-1024x681Голова Черкаської ОДА Ігор Шевченко відвідав обласний комунальний заклад Черкаську медичну академію та ознайомився із діяльністю установи. Із моменту заснування академії виповнилося 89 років.

Академія готує фахівців з галузі знань 22 “Охорона здоров’я”:

• магістрів за спеціальностями 222 Медицина (лікарі) та 223 Медсестринство;
  • бакалаврів за 2 спеціальностями - 223 Медсестринство, в тому числі парамедиків, 226 Фармація, промислова фармація;
  • молодших спеціалістів за 4 спеціальностями - 223 Медсестринство, 221 Стоматологія, 226 Фармація, промислова фармація і 224 Технології медичної діагностики та лікування - та 6 спеціалізаціями (фельдшери, медичні сестри, акушерки, фармацевти, зубні техніки, фельдшери-лаборанти та спецфельдшери для Збройних Сил України й інших силових структур).

DSC_0458-1024x681

Академія стала одним з перших закладів вищої медичної освіти в Україні, що розпочали підготовку з надання домедичної допомоги осіб, які не мають медичної освіти, але є першими на місці екстремальних подій та катастроф. Це поліцейські та рятувальники.

У 2017 році тут відкрили Центр симуляційного навчання, щоб студенти набували практичних навичок і професійних умінь максимально наближено до реальних умов. Таких центрів в Україні лише 2.

– Команди студентів-спецфельдшерів та парамедиків здобули призові місця на Всеукраїнських змаганнях й олімпіадах з екстреної медичної допомоги та домедичної допомоги в екстремальних умовах. Викладачі академії є авторами та розробниками фахових підручників, навчальних посібників, галузевих стандартів освіти та стандартів вищої освіти, протоколів медичної сестри (фельдшера, акушерки) з догляду за пацієнтом і виконання основних медичних процедур та маніпуляцій, навчальних плані і програм медичних сестер, парамедиків і санітарних фельдшерів, за якими навчаються студенти всієї України, – відзначає керівниця Черкаської медичної академії, кандидат медичних наук Інна Губенко.

DSC_0330-1024x681

За словами в.о. начальника управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Лариси Кошової, на сьогодні в області в закладах охорони здоров’я працює  понад 24 тисячі осіб медичних працівників. Серед них – чотири тисячі саме лікарів. Дефіцит лікарських кадрів становить півтори тисячі осіб.

– На жаль, нині непроста ситуація в галузі охорони здоров’я, тому що 33% це є особи пенсійного віку. А ще більш непроста ситуація по сільській місцевості, де пенсійний вік лікарів первинної ланки становить 45%.

Водночас додає: нині в області створюють максимальні умови для молодих фахівців, аби ті після завершення навчання залишалися лікувати черкащан. В області проводиться будівництво нових лікарських амбулаторій, які будуються за новітніми проектами та які будуть оснащені сучасним медичним обладнанням.

DSC_0523_01-1024x724

– На сьогодні є гострий кадровий дефіцит у медичній галузі всієї країни. Особливо не вистачає спеціалістів первинної ланки охорони здоров’я. Тому наш пріоритет – підтримка цього закладу. На баланс академії передали приміщення гуртожитку, що дає змогу розширити навчальні площі академії. Однак корпус потребує реконструкції. А з жовтня 2019 року рішенням сесії Черкаської облради в структуру академії передано Черкаську обласну медичну бібліотеку. У цьому питанні також потрібна підтримка інвестора. Тож, є над чим працювати і розвивати заклад, – говорить Ігор Шевченко.