Етнофестиваль "Гроно калини"

08 •червня• 2018, 15:55•

08 червня в м. Христинівка на території парку імені Т.Г. Шевченка пройшов дитячий етнофестиваль «Гроно калини», який вже в третє збирає до свого кола юних шанувальників народної культури. Метою фестивалю є об’єднання дітей та дорослих для знайомства з традиційними та сучасними зразками проявів національної культури та побуту.

Ініціатором та організатором фесту є Галина Санєєва, співорганізатором, вже традиційно виступив депутат обласної ради Олег Баштан. Також даний захід підтримали депутати районної, міської ради та долучилися громадські організації.

Цього року серед запрошених гостей фестивалю були ансамбль українського аутентичного співу «Божичі» на чолі з експертом ЮНЕСКО Іллею Фетисовим, казкар Сашко Лірник, тріо "Гонта" та народні майстри.

У концертній програмі взяла участь велика кількість танцювальних та співочих колективів району. Також в рамках фестивалю діти могли спробувати свої вміння в різноманітних майстер-класах, військово-спортивних змаганнях, спробувати козацьку кухню, відвідати ярмарок та подивитись концертну програму. Фестиваль дав змогу учасникам долучитись до народного мистецтва, адже наш фольклор такий багатий  і ще повністю не вивчений, подарував дітям та дорослим позитив і незабутні емоції.

«Такі заходи допомагають зберегти багатогранну спадщину наших предків, навчити наших дітей любити і шанувати українську культуру, сформувати у молодших поколінь повагу до її традицій. Впевнена що сьогоднішній захід допоможе дітям розкрити і вдосконалити свої творчі здібності, пізнати багато нового. Корисного і цікавого. Саме тут і твориться наша Україна. Хочу побажати всім учасникам заходу гарного відпочинку, творчої наснаги та нових яскравих звершень» - зі  словами привітання до присутніх звернулася голова Христинівської райдержадміністрації Людмила Денисюк.

Відділ організаційної роботи та взаємозв'язків з громадськістю апарату РДА