Делегація району взяла участь у заходах вшанування Тараса Шевченка у Каневі

22 •травня• 2018, 16:39•

22 травня тисячі людей у Каневі пройшли останнім шляхом Тараса Григоровича Шевченка, вшановуючи пам’ять Великого Сина Українського народу. Як і кожного року, в цей історично значущий день до Канева завітало багато гостей з усіх куточків України та з поза її меж. Делегація з Христинівського району також взяла участь у заходах з нагоди 157-ї річниці з дня перепоховання національного генія України на Тарасовій горі.

Помер 47-річний український поет у Санкт-Петербурзі, там його (на Смоленському кладовищі) спочатку і поховали. Але і друзі Тараса Григоровича, і численні шанувальники його творчості знали про палке бажання поета бути похованим згідно з його «Заповітом», написаним ще в 1845 році, на рідній землі – «Як умру, то поховайте мене на могилі серед степу широкого на Вкраїні милій...».

Після того, як п’ятдесят вісім днів прах Шевченка перебував у Петербурзі, його домовину, згідно із заповітом, за клопотанням Михайла Лазаревського, після отримання ним дозволу в квітні того ж року, було перевезено в Україну й перепоховано на Чернечій горі біля Канева. Труну спочатку привезли до Києва, де з небіжчиком могли попрощатися усі охочі (особливо багато було тоді молоді). З Києва 8 (20 травня) 1861 року останки Кобзаря на пароплаві «Кременчук» перевезли до Канева. Дві доби домовина перебувала в Успенському соборі, а 10 (22 травня), після відслуженої в церкві панахиди, прах віднесли на Чернечу гору.

Наша делегація відвідала музей Т.Г.Шевченка та ознайомилася з виставкою-ярмаркою, у якій взяли участь народні умільці.

Відділ організаційної роботи та взаємодії з громадськістю апарату РДА