Христинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 ім. О.Корнійчука відсвяткувала свій 90 День народження

13 •травня• 2018, 09:03•

Діти, школа, вчителі… Слова усім відомі і знайомі. Але в кожного вони викликають свої спогади, емоції, почуття. Найчастіше — це дитинство, сміх, радість спілкування з друзями-однокласниками, веселі ігри, уроки, перерви, свята, походи… І вчителі, які спливають час від часу у твоїй пам’яті, від яких ти взяв щось для себе; слова, сказані ними, живуть в тобі і ти звертаєш на них увагу навіть у зрілому віці. Дивно, але так воно і є. Школа… Колись ти бурхливо жив у ній, вчився, ріс і мужнів, а тепер вона живе в тобі тихо і непомітно, але завжди присутня, готова зринути у пам’яті в будь-яку хвилину. Цього року Христинівська спеціалізована школа I-III ступенів  № 1 ім. О.Корнійчука відзначає свій 90-й день народження.

На урочистостях панувала позитивна атмосфера та відчувалось хвилювання дітей. Червоною доріжкою проходили випускники різних років. Зовсім юні і ті, чиї голови посріблила сивина.  Щоб залишити в пам’яті цю мить, на подвір’ї школи пройшла фотосесія усіх гостей закладу. А потім – екскурсія по школі, яку провели учні старших класів. Кабінети, коридори, спортивні зали – все таке знайоме, рідне,  а разом з тим давно забуте.  Кожен із гостей мав змогу поринути у дитинство та юність, відчути себе безтурботним,  щасливим, сповненим мрій та надій. Всі запрошені мали можливість переглянути виставки поробок учнів, батьків, вчителів, пригадати історію школи, що відображена на стендах, поспілкуватись, зустрітися з однокласниками та пригадати учителів, які їх навчали.

Свято почалося гімном школи у виконанні дитячого хору, під керівництвом Наталії Лизун. Слова гімну написав директор школи Криницький Віталій Іванович,  засновник зразкової літературної студії «Зернятко». Привітати педагогічний колектив та дітей зі святом завітали голова райдержадміністрації Людмила Денисюк, міський голова Микола Наконечний,а також колишні працівники та випускники школи. З теплими словами привітань перед присутніми виступила голова райдержадміністрації Людмила Денисюк, яка наголосила: «Школа – це не тільки стіни, насамперед, це – дух, пам’ять, традиції, наступність поколінь. Це педагоги: і ті, хто щодня переступає поріг, сіючи зерна доброго, розумного, вічного, і ті, кого вже немає сьогодні, але вони завжди живуть у пам’яті учнів, колег, і вчителі-ветерани праці, для яких найвища нагорода в житті – успіхи колишніх вихованців, їх щирі слова подяки. Нашій улюбленій школі 90 років! Це не звичайний ювілей, а ювілей домівки поколінь. Без минулого немає майбутнього, і саме обов’язком нинішніх учнів є не лише берегти, а й примножувати історію школи, передавати її з покоління в покоління» та подякувала учителям за відданість нашій загальній справі, за любов до своєї професії. Директор навчального закладу Лариса Трясучкіна назвала імена багатьох випускників школи, які прославили її в різних сферах діяльності. Ці люди стали відомими не тільки в Україні, а й далеко за її межами.

В цей день було багато спогадів, згадували історію школи, її перших вчителів та першокласників. Це була не просто зустріч, це було свято, наповнене радістю, теплотою, любов’ю. Після перегляду відеофільму про школу, до слова були запрошені гості : Раханьський А. В., учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з перших днів.Член пленуму з присудження Державних премій України (1982-1992). З 1996 — член постійної комісії Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи (заступник голови делегації), голова комітету ПАРЄ з питань науки і технологій (з лютого 2000). Член Регіональної ради від України в Європейському комітеті «Парламентарі світу і проблеми ХАБІТАТ» (з березня 2000). Керівник депутатської групи у Верховній Раді України з міжпарламентських зв'язків з Республікою Корея. Координатор народних депутатів від Автономної Республіки Крим почесний презедент місії ПАРЄ ОБСЄ. Член-кореспондент АІНУ (1994), Міжнародної академії інформаціології при ООН (2002). Почесний доктор Азербайджанського університету народного господарства (2001). А також дочка одного з перших директорів школи, Нещадима Івана Андроновича – Нещадим Тамара Іванівна,  директор школи (1985-2014) Січкар Валентина Іванівна, директор Христинівської міської школи мистецтв Фесянова Світлана Анатоліївна, колишній педагог школи Бойко Олена Дмитрівна. Присутні гучними оплесками вітали представників різних професій: науковців, спортсменів, військових, лікарів, учителів, хліборобів, залізничників…В дарунок їм звучали пісні,  у виконанні випускників минулих років : Розсади О.,  Фесянова І.,  Городничого Є.,  Лизун Н. М.,  запальне «ча-ча-ча» та шкільний вальс від Капітана О. та Лісняк А. В святковій програмі взяли участь учительський ансамбль «Любава», хореографічний ансамбль «Весна». Закінчився святковий концерт художнім виступом лауреата міжнародного конкурсу оперних співаків Федоренка О.  Весь зал стоячи аплодував, підхопивши пісню «Родина». Зі словами подяки вступили представники батьківського комітету Кирилюк П. та Сидорук К.,  які вручили святковий торт. А задути свічки на ньому випала честь найстаршим випускникам Раханському А. В., Мартинюку Б. та наймолодшим учням школи. Дійство завершилося у шкільній їдальні фуршетом.

Відділ організаційної роботи та взаємодії з громадськістю апарату РДА