Відбулися заходи з нагоди вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

26 •квітня• 2018, 12:13•

32 роки тому, в ніч на 26 квітня 1986 року сталася жахлива аварія за всю історію ядерної енергетики на Чорнобильській атомній електростанції. На четвертому енергоблоці електростанції прогримів потужний вибух, який повністю зруйнував реактор і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Тисячі загиблих, тисячі тих, хто ліквідовував наслідки аварії, втратили своє здоров’я — така страшна ціна Чорнобильської трагедії. Ось уже 32 роки біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й.

Сьогодні біля Пам’ятного знаку „Христинівчанам-чорнобильцям, які врятували світ” відбувся мітинг – реквієм з нагоди 32-ї річниці трагедії на Чорнобильській атомній електростанції.
До Пам’ятного знаку христинівчани прийшли організованою колоною, з державним прапором, знаменом районної організації "Союз-Чорнобиль " та живими квітами, на чолі з представниками влади – головою Христинівської райдержадміністрації Людмилою Денисюк, в.о. першого заступника голови райдержадміністрації – начальником управління регіонального і агропромислового розвитку та інфраструктури Тетяною Терещук, головою районної ради Анатолієм Бордуном, міським головою Миколою Наконечним, керівниками структурних підрозділів, управлінь РДА, районної ради, представниками трудових колективів підприємств, установ та організацій, а також разом з учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання. До Пам’ятного знаку були покладені живі квіти. Благочинний Христинівського району УПЦ КП, протоієрей отець Генадій провів молебень за померлими учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

«У важкий час загальнонародної біди 381 христинівчанин виконав свій професійний і громадський обов’язок, хоча кожен з них знав на що йшов і чим ризикує, але знав й інше: завдання треба виконувати швидко і чітко, бо від цього залежить майбутнє. Крізь Чорнобильське пекло пройшло при ліквідації наслідків катастрофи 680 тисяч осіб. В день 32-ї річниці страшної події, ми ще раз привертаємо увагу всіх громадян до великої біди, яку  наші сучасники носять в собі в ім’я життя на землі. Тут, на цьому місці, де знаходиться символ нашого болю і надії, ми закликаємо трудові колективи, їх керівників, постійно виявляти чуйність і допомогу у вирішенні болючих проблем ліквідаторів аварії на ЧАЕС, насамперед матеріальної підтримки у лікуванні та оздоровленні, поліпшенні соціально – побутових умов інвалідів, потерпілих дітей, особливо сиріт, сімей, що втратили годувальників. І ми, від кого залежить ваш добробут, шановні чорнобильці, зробимо все можливе для полегшення вашої долі. Ми шануємо ваш подвиг. Здоров’я Вам, довгих років життя та благополуччя Вашим родинам. Нехай ніколи не повториться така страшна трагедія і нехай завжди над нашими головами світить ясне сонце та буде безхмарним голубе небо.» - звернулася до присутніх голова  Христинівської райдержадміністрації Людмила Денисюк.

Працівники Центральної районної бібліотеки організували тематичну виставку.

Відділ організаційної роботи та взаємодії з громадськістю апарату РДА