Пекельна рана – Афганістан

15 •лютого• 2018, 17:07•

Щорічно 15 лютого ми віддаємо данину пам'яті та поваги воїнам, які загинули, виконуючи свій військовий обов'язок на території інших держав. Саме цього дня, традиційно, у м. Христинівка відбулася святкова хода та покладання квітів до Пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам. Віддати данину пам’яті тим, хто загинув у «афганському пеклі» прийшли голова райдержадміністрації Людмила Денисюк, голова районної ради Анатолій Бордун, міський голова Микола Наконечний, керівник апарату райдержадміністрації та член районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Станіслав Пилипишин, учасники бойових дій в Афганістані, представники громадськості.

Далі захід було продовжено в районному будинку культури, у ході якого керівники району висловили воїнам-афганцям щиру вдячність за героїзм, за приклад відваги та мужності та побажали добра і мирного неба. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих.

"Сьогодні ми віддаємо шану тим солдатам і офіцерам, які з честю та гідністю виконували свій військовий обов’язок у горах Афганістану, пустелях Іраку, при врегулюванні конфлікту в Югославії та інших вибухонебезпечних точках світу. Ви, як ніхто знаєте справжню ціну війни та миру. І як ніхто вмієте дорожити сьогоднішнім днем, усвідомлювати свою відданість за майбутнє, за долю прийдешніх поколінь. Вічна пам’ять воїнам, які загинули, до кінця виконавши свій військовий обов’язок. Сьогодні ми схиляємо голову в скорботі за тими, хто не повернувся з «гарячих точок» планети. Будучи взірцем військової доблесті та героїзму, вони вічно будуть жити в серцях нинішніх і майбутніх поколінь." - сказала голова райдержадміністрації Людмила Денисюк та щиро побажала міцного здоров’я, натхнення, здійснення всіх планів і задумів, достатку, злагоди в родинах і найголовніше мирного чистого неба!

За високу громадянську відповідальність, активну участь у діяльності спілки та з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав керівники району вручили воїнам-інтернаціоналістам  медалі: «За заслуги І-го, ІІ-го і ІІІ-го ступеня», «ЗА ЗВИТЯГУ», нагрудний знак «ГІДНІСТЬ

ТА ЧЕСТЬ», медаль «ЗА ВІРНІСТЬ УКРАЇНСЬКОМУ НАРОДУ», медаль «ЗА ГРОМАДЯНСЬКУ МУЖНІСТЬ» та ордени.

Афганських подій ніколи і нікому не викреслити з календаря. І скільки б ми не повертались до тих подій, встановлюючи нові і нові факти, змінюючи цифри, все переоцінюючи , істина залишається одна – незмінно житиме пам'ять про Афганістан.

Хай буде все, що має бути:

І тихі радощі життя,

Калини цвіт і вишень біле диво,

І мирних ранків сонячність щаслива,

І наша вдячність нескінченна,

І України бойові знамена.

Урочистості супроводжувались творчими патріотичними виступами христинівських співочих та танцювальних колективів, в яких мовою музики розповідалося про мужність і побратимство, справжню дружбу, материнську біль.

Відділ організаційної роботи та взаємодії з громадськістю апарату РДА