Волонтер – це поклик серця, спосіб життя

05 •грудня• 2018, 13:13•

Сьогодні в районній центральній бібліотеці відбувся урочистий захід з нагоди відзначення Міжнародного дня волонтера. В заходах взяли участь голова райдержадміністрації Людмила Денисюк, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Валюк, голова ГО «Спілка воїнів АТО «Черкащани» Олексій Жданов, голова районної ради Анатолій Бордун, заступник голови районної ради Лариса Федичканич, активісти – волонтери району та громадськість району.

Волонтер – це поклик серця, спосіб життя. Ці люди, крім основної діяльності, знайшли своє покликання у допомозі тим, хто цього потребує. Вони виявили бажання та спроможність бути корисними.  В Україні волонтерський рух розвився у період Революції Гідності у 2013 році, коли народ повстав проти тодішньої влади, вийшовши на Майдан Незалежності у Києві. Небайдужі жителі країни забезпечували мітингарів найнеобхіднішими речами. Особливо складно переоцінити роль волонтерської діяльності в умовах, коли на нашу землю прийшла війна. З початком окупації Криму у березні 2014 року та антитерористичної операції на сході України у квітні 2014 року в Україні активізувався рух волонтерів, який мав на меті допомогу бійцям українських силових структур та добровольчих батальйонів в отриманні сучасного обмундирування, амуніції, технічних засобів, транспорту, продуктів харчування. В той час, коли наша армія була незабезпечена навіть найнеобхіднішим, саме прості українці підтримали хлопців на фронті. Діти передавали на фронт малюнки, писали вірші та листи підтримки сповнені захисною енергетикою.

Зі словами подяки до присутніх звернулася голова райдержадміністрації Людмила Денисюк  «Бути волонтером – це важлива і відповідальна місія… В Христинівському районі налічується близько 12 тис. небайдужих, активних громадян, які внесли свій посильний вклад для підтримання бойового духу наших захисників. Започаткувала і організувала волонтерський рух в нашому краї ветеран війни та праці, нині покійна – Полішвайко Софія Автономівна та пенсіонери-активісти. У час, коли наша країна перебуває у  надскладній ситуації, коли порушено територальну цілісність, підірвано економіку, саме Ваша активна громадянська позиція, небайдужість та невтомна праця додає віри у те, що у нашого народу є майбутнє. Адже єднання - це запорука успіху.  Дуже приємно, що жителі Христинівського району не залишаються осторонь проблем нашої держави: це прості люди, учні, працівники та пенсіонери. Впевнена – переважна більшість жителів Христинівського району внесла хоча б часточку себе, своєї душі і праці у спільну мету - допомогу нашим бійцям. Висловлюю слова подяки від імені кожної людини, якій Ви допомогли, за Вашу людяність та безкорисливу працю. Нині, завдяки Ваші підтримці, у зоні АТО воює не тільки зброя - воює український дух, який неможливо здолати! Нехай Ваша доброта повернеться до Вас сторицею. Бажаю, оптимізму, здоров’я, невичерпної енергії та миру!»

Також Людмила Миколаївна вручила волонтерам відзнаки президента та подяки від Христинівської райдержадміністрації.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять воїнів-земляків, які віддали своє життя виборюючи незалежність, свободу та демократію.

Сьогодні дуже важливо не ділити військових, добровольців, волонтерів на угрупування. Адже перемога України можлива тільки за умови згуртованості. І День волонтера – це якраз і є символічна дата, щоб довести злагодженість, єдність кожного, хто у той чи інший спосіб долучається до захисту України. Волонтери стали надійним оберегом України. Вони показали всьому світу, що ми можемо бути дружніми, що ми є сильна нація, що ми є справжніми патріотами нашої держави!

Сім’ям – волонтерам наші воїни передали з фронту прапори з підписами та побажаннями дякуючи за їхню підтримку.

Відділ організаційної роботи та взаємодії з громадськістю апарату РДА