В районі проведено заходи з відзначення Дня Гідності та Свободи

21 •листопада• 2018, 16:38•

Це день свободи, надії, свято вільних українців.

Сьогодні, 21 листопада вся Україна відзначає День Гідності та Свободи на честь двох видатних подій в історії нашої країни: Помаранчевої революції (2004 року) і Революції Гідності (2013 року). Відзначаючи цей день, Україна вшановує Героїв Небесної Сотні та усіх українських вояків, яким довелося взяти участь у конфлікті на Сході України. Усіх тих, хто не тільки силами, а й втраченим життям продемонстрував своє бажання жити у вільній, демократичній, суверенній державі! Цей день назавжди став незаперечним доказом відродження нашої нації та сторіччя утворення української державності. Події Майдану змінили народ, його погляди, мрії та віру у своє європейське майбутнє. Революція Гідності об’єднала всіх в єдиній, соборній й незалежній Україні.

Цього дня громадськість Христинівщини за участю першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Валюка, заступника голови райдержадміністрації Тетяни Терещук, представників структурних підрозділів райдержадміністрації  зібралися біля пам’ятного знаку Борцям за волю і незалежність, стел Небесної Сотні та учасникам АТО щоб покласти квіти та схилити голови їх пам’яті. Також в Христинівській центральній районній бібліотеці відбулись урочисті заходи.

До учасників заходу звернулася заступник голови райдержадміністрації Тетяна Терещук: «П’ять років тому, 21 листопада 2013 року, кілька сотень сміливих дівчат та юнаків, без участі жодних політиків, зібралися на Євромайдан – щоб висловити мирний протест проти політичного режиму. Побиття молоді «беркутом» сколихнуло тоді всю країну. І за лічені дні вже мільйони українців вийшли на площі й вулиці. Не залишилися осторонь і наші земляки. Сотні представників Христинівщини разом із тисячами кращих синів і дочок української нації на Майдані у Києві та в різних куточках української землі заявили на весь світ, що більше не будуть покірними рабами і готові відстояти свою людську гідність і свободу Української держави. У цей день хочу побажати всім нам віри та сили духу, патріотизму, спільної мети та успішних реалізацій усіх цілей, здійснення мрій! Нехай пролиті у важкі часи сльози назавжди залишаються в минулому, в кожній українській родині панує спокій та радість! Бажаю мирного неба над головою, єдності, благополуччя і добробуту Вам та Вашим родинам! Слава Україні! Слава її Героям!»

Сьогодні згадували й загиблих учасників АТО: Дмитра Кузьміна, Богдана Каравайського, Георгієва Дмитра, Миколу Кобринюка, Попика Сергія, Олійника Володимира, Євича Олега, Ялинчука Богдана, Юрія Маслюченка та хвилиною мовчання вшанували їх пам'ять.

Під час заходу учасники могли згадати полеглих АТОвців проглядаючи фотознімки та послухати  короткі біографічні довідки (життєвий шлях). Молодь зворушливо і проникливо читала вірші, присвячені загиблим. І жоден з присутніх не залишився байдужим, на їх очах блищали сльози.

Родинам загиблих бійців АТО вручили пам’ятні знаки - барельєфи "Ікона пам'яті загиблим за Незалежність України". Автором даного проекту є відомий італійський скульптор, українка за походженням Олена Карамушка.  Головною метою проекту є вшанування та увіковічення пам’яті загиблих Героїв України, які віддали своє життя за нас з вами. Це спосіб небайдужих людей сказати "Дякую" і "Ми пам’ятаємо"

Також працівниками Христинівської ЦРБ було організовано  тематичні виставки присвячені Дню Гідності та Свободи.

Відділ організаційної роботи та взаємодії з громадськістю апарату РДА