ТОВ «Христинівське ХПП» презентував план заходів з мінімізації забруднення прилеглих територій

12 •листопада• 2018, 10:50•

Нещодавно в кабінеті голови райдержадміністрації відбулась робоча нарада щодо ситуації, яка склалася навколо ТОВ "Христинівське ХПП". Участь в нараді взяли голова райдержадміністрації Людмила Денисюк, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Валюк, заступник голови райдержадміністрації Тетяна Терещук, народний депутат України Антон Яценко та його помічники, а також директор ТОВ «Христинівське ХПП» Олексій Цуркан. Під час засідання обговорили проблему розповсюдження в повітрі зернового пилу в період активної роботи ТОВ «Христинівське ХПП» та шляхи її вирішення. На той час Олексій Цуркан запевнив керівництво району та міста, що до кінця року вони намагатимуться повністю вирішити дане питання.

«Наразі працює лише нова зерносушарка, яка побудована у відповідності з санітарними та екологічними нормами діяльності хлібоприймального підприємства та має необхідне обладнання для уловлювання зернового пилу та сміття. Старі зерносушарки, які спричинили розповсюдження зернового пилу в житлових масивах міста, вимкнені. Їх готують до демонтажу, після якого побудують ще одну зерносушарку, яка буде відповідати санітарним та екологічним нормам», - наголошував Олексій Цуркан.
Однак, обсяги роботи підприємства дуже великі. Одна працююча зерносушарка не змогла справитися з обсягами, а працівники, які працювали на старих зерносушарках, фактично залишилися без роботи. Це викликало обурення партнерів ТОВ «Христинівське ХПП» та агропромислових підприємств, які співпрацюють з ТОВ «Христинівське ХПП». Адже підприємство не вкладалось в терміни роботи, які зазначені в договорах співпраці.
Тому керівництво підприємства домовилося з мешканцями прилеглих територій навколо ТОВ «Христинівське ХПП», що вони включать старі зерносушарки на мінімальних потужностях до кінця поточного сезону робіт, аби вчасно та в повному обсязі виконати свої зобов’язання перед партнерами, а також розроблять план заходів з мінімізації розповсюдження в повітрі зернового пилу і вже з нового року розпочнуть його реалізацію.
9 листопада на території ТОВ «Христинівське ХПП» відбулися збори працівників підприємства. Участь в зборах взяли голова райдержадміністрації Людмила Денисюк та перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Валюк, ділові партнери підприємства, представники громадських організацій району, зокрема, ГО «Спілка воїнів АТО «Черкащани» Христинівського району, помічник народного депутата України Антона Яценка Віталій Керез.
Під час зборів фахівці підприємства презентували план заходів з мінімізації забруднення прилеглих територій ТОВ «Христинівське ХПП», який розробили спільно з громадою.
Наразі розпочинається процес установки сучасної нової зерносушарки, а очисне обладнання буде встановлено у наступному році. Даний план влаштував усіх. Однак працівники підприємства виразили занепокоєння тим, що даний план не влаштує народного депутата України Антона Яценка, який раніше категорично коментував ситуацію, яка склалася навколо ситуації з ТОВ «Христинівське ХПП».
Окрім цього в соціальних мережах з’явилися чутки, що Антон Володимирович нібито хоче закрити ТОВ «Христинівське ХПП» і залишити 115 працюючих без роботи.

Антон Володимирович оперативно зреагував на ситуацію та приїхав на збори.
«Про закриття підприємства не було й мови. Оскільки наразі у місті Христинівка є проблема забрудненості повітря зерновим пилом, я наполягаю на тому, щоб ТОВ «Христинівське ХПП» встановило фільтри на зерносушарках для збереження здоров'я людей. Ніхто закривати підприємство не буде! Весь колектив буде і далі працювати», - звернувся до присутніх Антон Яценко.
Коментуючи ситуацію, яка склалася, голова райдержадміністрації Людмила Денисюк наголосила, що позиція районної влади однозначна.
«Ситуацію треба вирішувати мирним шляхом. Про закриття підприємства не може йти мова. Всі ми розуміємо, що наш район є агропромисловим. Закрити таке потужне підприємство, з яким наразі співпрацюють та від якого частково залежить робота більшості підприємств району, неприпустимо! Це призведе до скорочення аграрного сектору в районі, що тягне за собою зменшення обсягів податків, скорочення робочих місць. Окрім цього, район може втратити постійного соціального партнера. Хочу наголосити, що керівництво ТОВ «Христинівське ХПП» постійно сприяє розвитку соціальної сфери району та покращенню інфраструктури, допомагає у лікуванні мешканців району», - зазначає Людмила Денисюк.
За підсумками зборів, презентований план заходів з мінімізації забруднення прилеглих територій ТОВ «Христинівське ХПП» влаштував усіх присутніх. Підприємство та громада почули один одного та дійшли згоди, а це найголовніше.

Відділ організаційної роботи та взаємодії з громадськістю апарату РДА