На Христинівщині відзначили День Захисника України

12 •жовтня• 2018, 14:29•

На 14 жовтня припадає одразу три величних свята ? День захисника України, День Українського Козацтва та свято Покрови Пресвятої Богородиці.
Українське козацтво має довгу уславлену історію. Відомо, що свято Покрови було на Січі найвеличнішим. Козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею і захисницею, і вірили в її силу. Саме 14 жовтня (за старим календарем 1 жовтня) відбувалась Велика Рада, чи як її ще називали Козацька Рада. В цей день обирали отамана і вирішували, як жити на наступний рік. Починаючи з 2014 року, Указом Президента України Петра Порошенка, 14 жовтня набуло ще одного значення – українці святкують День захисника України.

12 жовтня, напередодні трьох величних свят, на Христинівщині відбулись урочисті заходи.
Перша частина заходів розпочалась о 09.30 год у місті Христинівка. Керівники району, делегації трудових колективів, представники органів місцевого самоврядування, учасники АТО у складі делегацій поклали квіти до пам’ятного знаку «Борцям за волю та незалежність», стели учасникам АТО, Небесної сотні, Братської могили, пам’ятного знаку Івану Гонті та Обеліску слави.
Основні святкові заходи відбулися в с.Розсішки на Батьківщині лідера Гайдамацького руху, відомого борця за волю України Івана Гонти.
«Із давніх-давен українці особливо шанують оборонців рідної землі, які не шкодували життя і здоров’я заради свободи України та її народу. В боях за Батьківщину наші співвітчизники заслужено здобули славу неперевершених воїнів. Нинішні військовослужбовці Збройних сил та інших військових формувань є гідними наступниками попередніх поколінь захисників Вітчизни. Вони надійно стоять на захисті суверенітету, територіальної цілісності й недоторканості держави, миру та спокою нашого народу», - звернувся до присутніх з вітальним словом Володимир Валюк.
«Прийміть щирі вітання з величним національним святом – Днем захисника України. Це свято мужніх оборонців та визволителів рідної землі. Бажаю усім сили та мужності, мирного неба над українською землею, добробуту й родинної злагоди, віри в щасливе майбутнє Української держави», - привітала присутніх голова сільської ради с.Розсішки Галина Паламарчук.
З нагоди свята сільська бібліотека підготувала тематичну книжкову виставку.
Під час заходу відбулася урочиста посвята у козаки та берегині учнів 10 класу Розсішківська ЗОШ І-ІІІ ступенів, яку провели генерал-хорунжий Христинівського козацького полку Українського козацтва  Черкаського Крайового товариства кошовий отаман Микола Архипович Передрій, курінний отаман Віктор Васильович Куровський та вчитель захисту Вітчизни Андрій Лисинюк.
Козаки-старшокласники прийняли урочисту присягу Козака, у якій присяглися служити з честю та гідністю Україні та захищати недоторканність її кордонів.
У ці хвилини школярів переповнювала гордість, адже цей день закарбується в їхніх серцях назавжди. Вони стали захисниками свого народу, своїх національних ідей.
Благочинний Христинівського району Української Православної Церкви настоятель храму Святої Трійці Київського Патріархату протоієрей отець Геннадій благословив козаків та берегинь.
Присутні на церемонії гості щиро вітали молодих козаків та козачок зі вступом у лави Українського козацтва, згадували про значення козацького руху у творенні істроії України.
З нагоди свята христинівчани, які приймали участь в боїових діях, ліквідовували наслідки надзвичайних ситуацій, вболівають за Україну та її традиції, підтримують захисників та приймають участь у патріотичному вихованні молоді отримали подяки та грамоти, медалі та ордени від райдержадміністраціїї, районної ради, Всеукраїнського  Союзу громадських об’єднань,  учасників бойових дій, антитерористичної операції, ветеранів військової служби та правоохоронних органів, громадських організацій району.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять воїнів-земляків, які віддали своє життя віборюючи незалежність, свободу та демократію.
Творчі колективи району своїми концертні номери дарували присутнім святковий настрій.
По закінченню концерту відбулися спортивні змагання.
Військова частина А1588 спільно з учаниками АТО пригощали гостей свята козацькою кашею та запашною юшкою.
На площі перед сільським Будинком культури розгорнулася виставка військової техніки.
Загалом свято відбулося в атмосфері тепла, затишку, любові та безмежної вдячності нашим захисникам.

Відділ організаційної роботи та взаємодії з громадськістю апарату РДА