Впровадження нової медичної реформи на Христинівщині

08 •серпня• 2018, 08:36•

28 грудня 2017 Президент України підписав ключовий законопроект медичної реформи №6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів», який дозволив вже з 2018 року запустити перші якісні зміни у системі охорони здоров’я країни.
«Підписанням Закону я даю старт реформі. І я сподіваюсь, що 2018 рік стане вдалим роком для медичної спільноти. Адже не реформувати медицину неможливо. Умови, в яких функціонувала медицина, є абсолютно неприйнятними, починаючи від якості медичного обслуговування і закінчуючи мотивацією медичного працівника. І рівень заробітної плати, і ставлення до медичного працівника було абсолютно неприйнятним. ... Ми маємо зробити все можливе, щоб і рівень оплати, і престижність були значно вищими. Але в той же час ми маємо захистити пацієнта. Підписуючи ці закони, я наголошую на важливості реформ у сфері охорони здоров'я», - акцентував Президент України Петро Порошенко.

Цей Закон змінює модель фінансування медицини державою та нарешті дає гарантії отримання якісного медичного обслуговування для громадян.
Успішним прикладом медичної реформи є історія сімейного лікаря із Христинівки Романа Дяченка, який відкрив приватний кабінет, вже підписав декларації з 657 пацієнтами та отримав перші виплати за них від Національної служби здоров’я України. Роман отримує кошти за тарифами НСЗУ, в залежності від віку пацієнта. Пацієнти нічого не платять за консультації та обслуговування, вакцинацію та базові аналізи. Все вже заплатила НСЗУ, за кошти платників податків.
Днями в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на своїй сторінці у “Фейсбуці” навела історію «лікаря із Христинівки», як приклад успіху медичної реформи:
«Історія сімейного лікаря Романа Дяченка з міста Христинівка на Черкащині – приклад змін, які починають відбуватися по всій країні», – пише у “Фейсбуці” Уляна  Супрун.
Голова Христинівської райдержадміністрації Людмила Денисюк разом з головою Христинівської районної організації БПП «Солідарність» Валентином Ісаковим завітали до Романа, ознайомилися з умовами роботи та наданням медичних послуг, поспілкувалися та  обговорили плани і основні цілі, які наразі стоять перед лікарем.
Під час спілкування Роман розповів, що бажання відкрити приватний кабінет з’явилося давно. Були певні ідеї та плани, але остаточно вирішив почати власну справу після впровадження нової медичної реформи.
«Мені декілька разів пропанували працювати закордоном. Але, незважаючи на складну ситуацію, яка раніше була в українській медичній галузі, я завжди мріяв працювати в Україні. Сучасна медична реформа дуже мотивує лікаря та надає нових можливостей. Реформа стартувала на початку 2018 року, а вже весною я зміг розпочати власну практику. Все дуже чітко та прозоро. Окрім фінансової сторони, на даний момент кожен сімейний лікар може провести первинне обстеження та надати кваліфіковану медичну допомогу своїм пацієнтам.  Здоров’я пацієнта - найголовніше для лікаря. І це, безумовно, надихає», - зазначає Роман.
Сьогодні Роман ставить перед собою дуже багато планів. Він чітко розуміє куди йому треба рушити, які напрямки розвивати.
«Радісно, що на теренах нашого району працюють такі амбіційні лікарі. Впевнена, що майбутнє за Вами, за молоддю. Ви не тільки розумієте усю важливість медичної реформи, а і впроваджуєте її на Христинівщині. Спільними зусиллями з Вами, та керівниками інших медичних закладів району ми і надалі працюватимемо над підвищенням якості надання медичних послуг населенню та створенням ще більш комфортних умови для пацієнтів. Ми завжди відкриті до  діалогу, готові розглянути конструктивні пропозиції та надати всебічну підтримку задля їх впровадження», - зауважила Людмила Денисюк.
Наприкінці зустрічі очільниця району побажала Роману міцного здоров’я, успіхів, творчого натхнення та наснаги, гарних та вдячних пацієнтів, а також здійснення мрій та реалізації планів:
«Мрійте та ставте перед собою нові потужні цілі, працюйте на перспективу. Впевнена, що Вас все вийде як найкраще», - побажала Людмила Денисюк.

Відділ організаційної роботи та взаємодії з громадськістю апарату РДА