На Христинівщині побудують нову сучасну амбулаторію

09 •серпня• 2018, 08:54•

https://zik.ua/gallery/top/a/m/ambulatorija_medycyna_458.jpegДержава має докласти максимум зусиль для поліпшення рівня медицини на селі і прискорення реалізації відповідної програми, переконаний Президент Петро Порошенко.
«Значною, важливою складовою частиною медичної реформи є ситуація з рівнем забезпечення медичними послугами на селі. Україна є не лише однією з найбільших за площею країн Європи, а й країною, де найбільша частина населення проживає у сільській місцевості – 33%. Третина українського народу проживає у сільській місцевості», - наголошує Глава держави.

Наприкінці 2017 року Петро Порошенко підписав закон №7117 "Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості", що дає додаткові можливості для розвитку медицини на селі.
Цього року 310 сучасних нових амбулаторій будуть збудовані у сільській місцевості у 15 регіонах України. Це перший пул проектів, який затвердили Наказом Мінрегіону, і які реалізовуватимуться за рахунок субвенції на розвиток сільської медицини.https://rada.info/upload/users_files/04061292/gallery/large/2_134.jpg
«Ми рухаємося чіткою маршрутною картою з впровадження ініціативи Президента України Петра Порошенка з розвитку якісної медицини у сільській місцевості. Амбулаторії будуватимуться в рамках нової мережі первинної медичної допомоги по всій території України. Нова мережа первинки була сформована відповідно до методики, розробленої Мінрегіоном спільно з МОЗ, та передбачає будівництво 505 нових амбулаторій. Для будівництва ми розробили й затвердили нові технічні вимоги до проектів амбулаторій з класом енергоефективності, а також перелік необхідного медичного обладнання (в тому числі й телемедичного) для закладів первинки. Передбачили впровадження в амбулаторіях телемедицини», — зазначає Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
Нагадаємо, за ініціативи Президента України Петра Порошенка, парламентом був проголосований закон щодо розвитку первинної допомоги у сільській місцевості, який полягає не тільки у запровадженні сучасних підходів до приміщень і медичного обладнання, а в першу чергу – новітніх методів, телемедицини, які можуть записувати дані, передавати їх на вторинний рівень і отримувати дуже швидку консультацію від фахових лікарів з вузькопрофільних питань. Основна мета – якісна, сучасна, доступна сільська медицина на всій території України.
https://rada.info/upload/users_files/04061292/gallery/large/3_121.jpg«Зараз перед нами, як і перед іншими областями, стоїть завдання розробити спроможну мережу надання первинної медичної допомоги у сільській місцевості нашого регіону. Міські, сільські, селищні ради мають бути залученим до організації послуг з надання первинної медичної допомоги. Особливо актуально це для сільських територій і невеликих міст. Тільки спільними зусиллями ми зможемо досягнути гарних результатів», - наголошує зазначає голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко.
Відповідно да Наказу Мінрегіону від 26.07.2018 № 187 «Про Про затвердження Переліку проектів та заходів, що фінансуються у 2018 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості» 23 нових медичних закладів первинної ланки має бути збудовано в Черкаській області, з яких одна амбулаторія загальної практики сімейної медицини буде побудована в с. Розсішки Христинівського району.
За попередніми даними загальна вартість будівництва амбулаторії складає 4 105 134  грн. З яких 3 731 940 грн фінансується з державного бюджета, 373 194 грн з місцевого.https://rada.info/upload/users_files/04061292/gallery/large/4_97.jpg
Після реалізації проекту сільська громада отримає нову сучасну амбулаторію з енергозберігаючою системою теплопостачання, системою холодного та гарячого водопостачання та водовідведення. Амбулаторія буде підключена до швидкісного інтернету. Для покращення та оптимізації роботи лікарів – забезпечена необхідним медичним та комп’ютерним обладнанням, а також автомобілем. Будівництво нової амбулаторії дасть можливість жителям району отримувати якісні медичні послуги у нових затишних кабінетах, які відповідають усім сучасним вимогам.
На даний час органами місцевого самоврядування спільно з районною державною адміністрацію проведено роботи з відведення земельної ділянки під розміщення нової амбулаторії. Наступний етап будівництва - укладення договору з замовником будівництва та розпорядником коштів субвенції з державного бюджету.
Одним із основних пріоритетних напрямків діяльності влади є якісна медицина на селі. З бюджетів усіх рівнів щороку виділяються чималі кошти на медичну сферу, аби підвищити якість надання медичних послуг та зробити її доступною для кожного жителя нашого району», - зазначає голова райдержадміністрації Людмила Денисюк.
Завершити будівництво амбулаторії планується уже до кінця цього року.