Мандрівка планетою «Професія»

Зробити правильний вибір професії сьогодні означає отримати моральне задоволення, позитивну самооцінку, високу продуктивність праці та якість продукції в майбутньому.
Учні початкових класів ще далекі від вибору професії, але правильно проведена серед них профорієнтаційна робота повинна стати основою, на якій в подальшому будуть розвиватись професійні інтереси та наміри школярів у старших класах. Тому профорієнтаційна робота з молодшими школярами має специфічний характер і відрізняється від роботи з середніми та старшими класами. Специфіка насамперед полягає в тому, що при роботі з молодшими класами не ставиться ціль безпосередньо підвести учнів до вибору певної професії, а лише підготувати основу для цього вибору. Дітей треба поступово вводити у світ професій. Відповідно, профорієнтаційна робота в молодших класах полягає в основному в проведенні професійної просвіти.
У рамках тематичного тижня НУШ «Професії моїх батьків» учні 1-го класу Христинівської спеціалізованої школи №1 мали змогу поринути у незвичайний та цікавий світ професій. Для дітей були проведені майстер- класи з перукарського мистецтва, кулінарної справи. Фахівець з профорієнтації Христинівської районної філії Черкаського ОЦЗ Наталія Прокопенко разом з учнями здійснила мандрівку планетою «Професія», діти відгадували загадки, грали в гру «Добери слово», «Четверте зайве», називали професії на визначену літеру і, звичайно, не обійшлось без «Чарівної скриньки», у якій діти знайшли книги, солодощі, канцелярське приладдя і називали професії тих людей, які подарували все це дітям. Захід пройшов цікаво, пізнавально, учні отримали величезне задоволення. Така форма роботи з молодшими школярами допомагає учням пізнавати незвіданий світ професій.