Комплексний підхід: в області продовжують втілювати програми з реабілітації, оздоровлення та адаптації атовців та учасників ООС

_DSC0171

Психологічна реабілітація, санаторно-курортне оздоровлення та професійна адаптація – серед основних послуг, які потребують учасники АТО та ООС на Черкащині. Як надають ці послуги в області доповів на координаційній нараді директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Руслан Чикало.

Цього року на психологічну реабілітацію учасників АТО та ООС з державного бюджету передбачили майже 724 тисячі гривень. Уклали 65 угод на 642 тисячі. На сьогодні пройшла реабілітацію 51 особа, каже посадовець. Водночас для професійної адаптації спрямували 943 тисячі гривень. Ці кошти розподілили між районами пропорційно до кількості учасників АТО/ООС.

– Наразі пройшли професійну адаптацію 103 наших бійці, – додав Руслан Чикало. – Крім того, маємо кошти на санаторно-курортне оздоровлення, йдеться про 2,3 мільйони гривень для забезпечення путівками 250 осіб, що становить 40 % від потреби. Аби охопити більше захисників цими послугами, з обласного бюджету виділили 600 тисяч гривень на оздоровлення учасників АТО у місцевому санаторії на умовах співфінансування з місцевих бюджетів.

В області також продовжує діяти комплексна програма «Турбота». В її межах надали матеріальну допомогу 3343 учасникам АТО на 1 мільйон 671 тисяча гривень. Одноразову матеріальну допомогу у розмірі 50 тисяч гривень виплатили 10 сім’ям загиблих. Загалом у 2014-2018 роках здійснили 10 901 виплату для надання матеріальної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей на 5 мільйонів гривень та 161 родині загиблих виплатили одноразову матеріальну допомогу у розмірі 50 тисяч гривень.

– Активна робота проводиться спеціалістами центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо вивчення та задоволення потреб сімей учасників АТО, – зауважив директор Департаменту. – Спеціалісти районних та міських центрів соціальних служб вивчили потреби 4,8 тисяч сімей учасників АТО. У ході роботи понад 2,4 тисячам членів сімей надали психологічну допомогу, 2,1 тисячас родин посприяли в отриманні гуманітарної допомоги, 1,6 тисячам сімей – в отриманні матеріальної допомоги, 1,5 тисячам сімей –в оформленні документів та ін. Під соціальним супроводом перебувають 36 сімей, зокрема 31 особа з інвалідністю.

Нагадаємо, у Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває на обліку 10 426 учасників антитерористичної операції, яким встановлено статус учасника бойових дій, та 740 осіб, які мають статус інваліда війни. Статус члена сім’ї загиблого встановлено 291 особі за загиблими військовослужбовцями під час проведення антитерористичної операції. Цим категоріям осіб надаються пільги гарантовані державою.