Історична довідка

Христинівський район утворено в 1923 році на території Київської області. В 1954 році він увійшов до складу Черкаської області як адміністративно-територіальна одиниця.

Адміністративно-господарським і культурним центром району є м. Христинівка, яке знаходиться на відстані 213 км від обласного центру м. Черкаси.

Найстарішим з теперішніх сіл є село Ягубець, яке заснував брацлавський землянин у 1542 році. В цьому ж році засноване село Христинівка на місці поселення ватаги, яка сторожила Чорний шлях від нашестя татар.

На початку 17 сторіччя вже були відомі села Ботвинівка, Верхнячка (Яворець), Івангород, Талалаївка.

Історія міста Христинівка нараховує більш як 430 років. Як підтверджують архівні документи, вперше місто згадувалось в 1574 році.

У другій половині 17 сторіччя починає розвиватись промисловість. Було введено в експлуатацію залізничні колії – Вапнярка–Христинівка, Козятин–Умань, Христинівка-Шпола, залізничний вузол.

Христинівка ще тоді славилась хлібним ринком. Зросло її економічне значення, що в свою чергу сприяло збільшенню населення. В 1900 році на Христинівщині проживало 3475 осіб. В 1931 році розпочав свою роботу маслоробний завод, новостворене вагонне депо, а також машинно-тракторна станція.

У 1954 році закінчено модернізацію залізничного вузла.

У 1956 році Христинівку віднесено до розряду районного підпорядкування. З Христинівського району вийшло багато видатних людей. У Христинівці народився Олександр Корнійчук – відомий український письменник-драматург, автор п’єс "Загибель ескадри”, "Платон Кречет”, "Богдан Хмельницький” та інші. Його ім’я носить міська загальноосвітня школа №1, парк та одна із вулиць міста. Район є батьківщиною одного з керівників Коліївщини Івана Гонти та Героя Радянського Союзу і повного кавалера ордена Слави Івана Драченка. Цей хліборобський край, де зберігаються і примножують традиції майстрів золотої ниви, виплекав багатьох відомих людей праці: Федора Берегового, Семена Карбовського, Станіслава Забродського, Марфу Лемещук, Ганну Гук, Анастасію Кобзар.

Природні ресурси Загальна земельна площа району складає 63218 га, або 3% території області. Землі сільськогосподарського призначення становлять 52261 га, в тому числі рілля – 49959 га, багаторічні насадження – 685 га, пасовища – 679 га, сіножаті – 940 га.

Природні ресурси представлені площею лісового фонду 4376 га, водного фонду – 823,2 га, землі під відкритими розробками, кар’єри – 42,1 га.

На території району знаходиться родовища торфу і цегляно-черепної глини.

Поклади торфу знаходяться в селах Івангород, Талалаївка, Сичівка, суглинки і глини в селах Веселівка та Христинівка.

У районі є 3 гранітні кар’єри, які зараз не працюють, 2 жорств’яні та 1 піщаний.