Головна Територіальні громади Великосевастянівська сільська рада

Меню сайту

Корисні посилання


Держава турбується

про тебе

Черкаська обласна державна адміністрація

http://drabiv-rda.gov.ua/upload/images/%D0%91%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%80%20%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BB.jpg

Актуально!

Українці мають якнайшвидше відчути результати боротьби з корупцією – Глава держави

Президент Петро Порошенко провів друге засідання Національної ради з питань антикорупційної політики. Глава держави зазначив, що його поки що не задовольняють результати боротьби з корупцією, та наголосив, що з перших днів наступного року прості українці мають відчути ці результати. «Ми маємо довести, що система, яку ми так дбайливо створювали весь 2015-й рік, нарешті, працює для України і здатна приносити гарний результат», – заявив Петро Порошенко.
Президент застеріг від заспокійливих звітів щодо першого етапу антикорупційних дій. «Нібито рухаємося, нібито прогрес, нібито чогось вже досягли. Ні, наголошую, що ми лише створюємо інституціональну структуру, створюємо передумови для невідворотності покарань. Самих покарань і самих результатів, незважаючи на те, що кожен день, ну, принаймні кожен тиждень, високопосадовці затримуються за хабарі, за які мають бути запроторені за ґрати, результати поки що мене не задовольняють», – заявив Петро Порошенко.
В той же час, говорячи про перші конкретні результати боротьби з корупцією, Президент повідомив, що вчора на хабарі у 250 тисяч доларів СБУ затримала працівників центрального органу виконавчої влади. «За один папірець, лише за право підписання папірця. В кого? В оборонних підприємствах. Це не просто корупція – це мародерство», – заявив Петро Порошенко. Глава держави подякував за інтенсивність роботи Голову СБУ Василя Грицака та, звертаючись до керівників Національного антикорупційного бюро Артема Ситника та Спеціальної антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, наголосив: «Зараз це вже ваші клієнти, і ми своїми рішучими діями маємо продемонструвати – в Україні настали нові часи, і жодна посада, жоден політичний прапорець не є «парасолькою», щоб захистити від справедливого покарання за корупційні дії. Глава держави відзначив перші антикорупційні кроки – створення відповідних структур – та наголосив: «Ми не сиділи, склавши руки. Те, що ми встигли зробити, коштувало чималих зусиль, часом титанічних». «Створюються інституції, формується законодавчеполе, запроваджуються антикорупційні ініціативи, відбувається активне залучення громадськості і міжнародної спільноти до антикорупційної реформи», – сказав Петро Порошенко.
Президент акцентував на тому, що під час візиту Віце-президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена було оголошено про допомогу США у антикорупційних діях. «Левова частина з тих 190 мільйонів доларів, які були привезені як додаткова технічна допомога, піде на допомогу у створенні ефективних правоохоронних і антикорупційних органів», – зазначив Президент, висловивши сподівання, що інші донори і партнери України будуть брати активну участь у допомозі. «Мова йде не лише про гроші. Мова йде про довіру, коли вони беруть участь і своїми фінансами, своїми радниками підтверджують, що на сьогоднішній день Україна розвивається саме в правильному напрямку».
Президент висловив впевненість, що для боротьби з корупцією важлива не лише суворість покарання, але й забезпечення його невідворотності та побудова попереджувальної стратегії. "Наше завдання - зменшити простір для корупційних дій. Для цього потрібен і жорсткий контроль за діями чиновників, і дерегуляція. Чим менше буде залежати від чиновників, тим менше буде спокуси для корупційних хабарів", - сказав Глава держави.Президент акцентував увагу на важливості забезпечення прозорості та публічного контролю за статками та витратами державних службовців, в тому числі публікації декларацій у режимі онлайн. «Цей проект реалізується, зокрема, завдяки допомозі ООН. Вже відкриті реєстри майна, земельних ділянок. Впевнений, що будуть відкриті реєстри транспортних засобів, і одразу поменшає на дорогах елітних машин. Думаю, що це кроки, які мають привести до оздоровлення нації», - зазначив Глава держави. Президент також додав про необхідність переведення всіх державних та комунальних закупівель у формат електронних торгів, оскільки це підвищить якість послуг та зменшить взаємодію чиновника з бізнесом та громадянином.
Петро Порошенко наголосив, що процес створення сучасної інфраструктури для боротьби з корупцією не буде завершеним і система не буде ефективно працювати без судової реформи. Президент нагадав, що запропонований проект змін до Конституції щодо судової реформи, схвалений Венеціанською комісією, передбачає оновлення суддівського корпусу, запровадження жорсткого контролю за видатками кожного судді і їх відповідність доходам, скасування недоторканності суддів. «Впевнений, що разом із забезпеченням незалежності суддів скасування недоторканності є тим балансом, який запровадить європейські принципи ефективності і незалежності судочинства як від політичних, так і від корупційних проявів», - наголосив Глава держави.

 

Великосевастянівська сільська рада
••Понеділок•, 29 •квітня• 2013, 11:22•

Великосевастянівська сільська рада
Черкаська область
Христинівський район


Назва органу місцевого самоврядування Великосевастянівська сільська рада
Адреса ради вул. Шевченка №6
Код АМТС
Телефон приймальної      97-2-19
Електронна адреса -
Веб-сторінка -
Загальний склад ради    16 депутатів

Відстань до районного центру
шосейним шляхом 17 км. від сіл
залізницею _______
Територія (по кожному селу)
Всього га    1027,7963
в т. ч. земель державної власності    532,8231
земель комунальної власності    ----
земель приватної власності    494,9732
площа населених пунктів    1027,7963
в т. ч. державна власність    532,8231
комунальна власність    ----
приватна власність    494,9732

Сільський голова
Поліщук Василь Павлович 04.03.1959 службовий телефон    97-2-19 освіта    вища спеціальність за освітою   
Секретар ради
Березюк Ганна Спиридонівна 15.11.1955 службовий телефон    97-2-19 освіта    вища Спеціальність за освітою    Технолог плодоовощевод

Склад  депутатів  ради

1    «Батьківщина»    Мошенський  Володимир  Миколайович    25.05.1965    голова  постійної  комісії  з  питань  депутатської  діяльності  та  дотримання  правопорядку
2    «Наша  Україна»    Буйвол  Анатолій  Федорович   
3    ПР   Шуткевич  Григорій  Миколайович    09.1976   
4    «Батьківщина»    Троян  Павло  Петрович    
5    «Наша  Україна»    Ризун  Василь  Миколайович    голова  комісії  у  справах  молоді  і  спорту
6    «Батьківщина»    Смуток  Петро  Михайлович   
7    «Батьківщина»    Пантьо  Надія  Михайлівна    член бюджетної  комісії
8    «Батьківщина»    Березюк  Ганна  Спиридонівна    15.11.1955    секретар  Великосевастянівської  сільської  ради
9    позапартійний    Лемішко  Сергій  Павлович    30.05.1972    член  комісії  з  питань  екології  та  раціонального  землекористування
10    позапартійний    Пожована  Лариса  Анатоліївна    секретар  комісії  у  справах  молоді  і  спорту
11    «Батьківщина»    Тисанюк  Олександр  Володимирович    член комісії  у  справах  молоді  і  спорту
12    «Сильна  Україна»    Манько  Валентина  Михайлівна    01.10.1961    Голова бюджетної  комісії
13    ПР   Стиранко  Володимир  Іванович    24.02.1954    секретар комісії  з  питань  екології  та  раціонального  землекористування
14    «Сильна  Україна»    Куцик  Петро  Володимирович    
02.07.1965    Голова  комісії  з  питань  екології  та  раціонального  землекористування
15    позапартійний    Ковальчук  Петро  Володимирович    30.08.1960    член бюджетної  комісії
16    ПР    Романенко  Зінаїда  Аврамівна    22.10.1971    секретар  бюджетної  комісії

Склад виконавчого комітету ради (крім голови та секретаря ради) - 7 осіб
1    Рак  Микола  Миколайович    Директор  ФГ  «Ром»
2    Чопенко  Іван  Іванович    Підприємець
3    Кваша  Микола  Матвійович    Пенсіонер
4    Король  Микола  Анатолійович    Управляючий  корпорацією  «УКРАГРОТЕХ»
5    Мельник  Михайло  Федорович    Тимчасово  непрацює
6    Поліщук  Валентина  Григорівна    Директор  ЗОШ  І-ІІступенів
7    Принзюк  Тетяна  Олексіївна    Директор  ЗОШ    І-ІІІ ступенівСтруктура земельного фонду


Територія ради

Територія, всього    6743,300

у тому числі:

сільськогосподарські угіддя    639,4

рілля    582,90
лісова і інші ліса вкриті площі    
Монастирищанське лісничиство
забудовані землі    146,78
Ставки які знаходяться:    
на території села

 

ВЕЛИКОСЕВАСТЯНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
Сесія № 21-1/
VI

РІШЕННЯ

 

від "28"грудня 2012 року

Про сільський бюджет на 2013 рік

Відповідно до статті 77 Бюджетного кодексу України, статті 61 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” сільська рада вирішила:

1. Установити загальний обсяг доходів сільського бюджету на 2013 рік у сумі 1229855 гривень.
Обсяг доходів загального фонду бюджету визначити у сумі 1175639 гривень, спеціального фонду бюджету 54216 гривень (додаток 1).в тому числі бюджету розвитку 15000 гривень.
У складі доходів сільського бюджету на 2013 рік врахувати обсяг:
кошти що передаються до районних та міських (міст Києва та Севастополя, міст республіканського і обласного значення) бюджетів з міських (міст районого значення ), селищних, сільських та районних у містах бюджетів у сумі 86667 грн.
дотації вирівнювання, що одержується з районних та міських ( міст Києва і Севастополя, міст республіканського і обласного значення ) бюджетів  у сумі  0 гривень;
субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах становить33716 грн.
2. Затвердити загальний обсяг видатків сільського бюджету на 2013 рік у сумі 1229855 гривень, у тому числі обсяг видатків загального фонду бюджету у сумі 874496 гривень та видатків спеціального фонду бюджету – 355359 гривень за тимчасовою класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів (додаток 2) та головними розпорядниками коштів (додаток 3).
У процесі виконання сільського бюджету надати право виконавчому комітету сільської ради за обґрунтованим поданням сільського голови та погодженням з постійною комісією сільської ради з питань планування бюджету, фінансів та комунальної власності,  здійснювати перерозподіл видатків за тимчасовою класифікацією видатків в розрізі економічної класифікації в межах загального обсягу його бюджетних призначень окремо по загальному та спеціальному фондах. Перерозподіл бюджетних призначень за тимчасовою класифікацією видатків у межах загального обсягу видатків, збільшення бюджетних призначень на видатки розвитку за рахунок зменшення бюджетних призначень на видатки споживання та навпаки по загальному та спеціальному фондах здійснюються лише за погодженням з постійною комісією сільської ради з питань планування бюджету, фінансів, комунальної власності та житлово-комунального господарства з послідуючим затвердженням на сесії сільської ради.
3. Установити профіцит загального фонду сільського бюджету у сумі 301143 гривень, напрямком використання якого визначити передачу коштів із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду) (додаток 6).
4. Установити дефіцит спеціального фонду сільського бюджету у сумі 301143  гривень, джерелом покриття якого визначити надходження коштів із загального фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду) у сумі 301143 гривень (додаток 6).
5. Установити розмір оборотного касового залишку бюджетних коштів сільського бюджету у сумі  7624 гривень.
6. Затвердити обсяги міжбюджетних трансфертів на 2013 рік (додатки 4.1, 4.2):
кошти що передаються до районних та міських (міст Києва та Севастополя, міст республіканського і обласного значення) бюджетів з міських (міст районого значення ), селищних, сільських та районних у містах бюджетів у сумі 86667 грн.
субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах становить 33716 грн.
субвенції районному бюджету на проведення видатків місцевих бюджетів, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів районному бюджету у сумі 15000 грн., в тому числі:
на покращення навчального процесу закладами освіти району в сумі 15000 грн.
Надати право виконавчому комітету сільської ради за обґрунтованим поданням сільського голови та погодженням з постійною комісією сільської ради з питань планування бюджету, фінансів та комунальної власності з послідуючим затвердженням на черговій сесії сільської ради у разі уточнення річних обсягів трансфертів (дотацій та субвенцій) з державного та місцевих бюджетів відповідно до актів законодавства і рішень про місцеві бюджети, вносити відповідні зміни до розпису сільського бюджету.
7. Установити, що до доходів загального фонду сільського бюджету у 2013році зараховуються:
25 відсотків податку з доходів фізичних осіб;
плата за землю;
плата за торговий патент на здійснення деяких видів підприємницької діяльності (за винятком плати за придбання торгових патентів пунктами продажу нафтопродуктів (автозаправними станціями, заправними пунктами), що справляється виконавчими органам ради;
інші доходи, що підлягають зарахуванню до сільського бюджету відповідно до статті 64, 69 Бюджетного кодексу України.
8. Установити, що джерелами формування спеціального фонду сільського бюджету у 2013році є:
власні надходження бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів сільського бюджету;
надходження до цільового фонду, утвореного сільською радою;
надходження коштів до бюджету розвитку відповідно до статті;
інші доходи, що підлягають зарахуванню до сільського бюджету;
Кошти спеціального фонду сільського бюджету витрачаються на заходи, передбачені законодавством.
Якщо обсяги власних надходжень бюджетних установ перевищують відповідні витрати, встановлені додатком 3 до цього рішення, розпорядник бюджетних коштів передбачає спрямування таких сум у першу чергу на погашення заборгованості з оплати праці, нарахувань на заробітну плату, комунальних послуг та енергоносіїв.
У разі, якщо відсутня така заборгованість, розпорядник бюджетних коштів спрямовує:
50 відсотків коштів на заходи, які здійснюються за рахунок відповідних надходжень;
50 відсотків коштів на заходи, які необхідні для виконання основних функцій, але не забезпечені коштами загального фонду бюджету за відповідною бюджетною програмою (функцією).
При цьому розпорядник бюджетних коштів здійснює коригування обсягів взятих бюджетних зобов’язань по загальному фонду бюджету для проведення видатків по цих зобов’язаннях із спеціального фонду бюджету.
9. Затвердити перелік об’єктів (додаток № 7), фінансування яких буде здійснено за рахунок коштів бюджету розвитку.
10. Затвердити перелік захищених статей видатків загального фонду районного бюджету на 2013 рік за їх економічною структурою:
оплата праці працівників бюджетних установ (код 2110);
нарахування на заробітну плату (код 2120);
придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів (код 2220);
забезпечення продуктами харчування (2230);
оплата комунальних послуг та енергоносіїв (2270);
трансферти місцевим бюджетам (код 2620);
трансферти населенню (код 2700).
11. Розпорядникам коштів сільського бюджету забезпечити в першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, не допускаючи будь-якої простроченої заборгованості з оплати вищезазначених товарів та послуг. У разі наявності у розпорядників бюджетних коштів простроченої кредиторської заборгованості з оплати комунальних послуг та енергоносіїв управління Державної казначейської служби України в Христинівському районі Черкаської області здійснює платежі загального фонду за видатками (крім захищених статей бюджету) лише після погашення такої заборгованості. Затвердити до 01.02.2013 року ліміти споживання енергоносіїв у натуральних показниках для кожної бюджетної установи виходячи з обсягів відповідних бюджетних асигнувань, передбачених розпорядникам бюджетних коштів на 2013 рік у додатку 3 до цього рішення.
12. Затвердити в складі видатків сільського бюджету кошти на реалізацію державних та регіональних галузевих програмна загальну суму 163211,00 грн.
13. Доручити виконавчому комітету, у разі необхідності отримувати позики в управління Державної казначейської служби України в Христинівському районі Черкаської області для покриття тимчасових касових розривів, що виникають у процесі виконання районного бюджету.
14. Дозволити виконавчому комітету розміщувати тимчасово вільні кошти сільського бюджету на депозитах відповідно до порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України.
15. Додатки 1,2,3,4,5,6,7 до цього рішення є його невід’ємною частиною.

 

Сільський голова                                                                                Поліщук В.П.

 

Звернення голови РДА

Вельмишановні Христинівчани! Маю велику честь звертатися до людей, які творять історію Христинівщини та впливають певним чином  й на долю своєї країни.  Для мене це велика відповідальність і сьогодні, як ніколи, актуальними є слова Великого Кобзаря: «Об’єднаймося, ж брати мої!». Тільки спільна праця, дасть змогу реалізувати поставлену мету: забезпечити життєдіяльність району,  підвищити соціальні стандарти, не залишити людей на одинці з їх проблемами, вдало і ефективно  впроваджувати реформи в галузі  освіти, охорони здоров’я, правоохоронній системі, сільському господарстві, в управлінні державною власністю, дерегуляцією та розвитком підприємництва, реформі децентралізації влади, запровадження новітніх технологій у сфері енергозбереження, забезпечення життєдіяльності бюджетних установ. Закликаю  до співпраці депутатів, сільхоз- та товаровиробників, керівників громадсько-політичних організацій,  керівників установ та організацій, бізнесменів та активних громадян.  Ми всі розуміємо, як би не мінялися часи, ми повинні зберігати вірність нашим основним принципам ― нашим громадянським свободам, а це вимагає наших спільних зусиль.  Нам є над чим працювати. Я завжди прислухатимусь до слушних порад, раціональних ідей, буду відкрита до конструктивного діалогу, ми сьогодні просто не маємо права на помилку, нам соромно буде дивитись в очі  тим, хто пережив лихоліття: Світової війни, Голодомору, хлопцям, які забезпечують  нам  тут мир та оберігають від "гарних" сусідів. Хотілось  б наголосити – я з оптимізмом дивлюся вперед і хотіла  би цим оптимізмом заохотити кожного з вас, якомога більшу кількість людей. У нас – спільне із вами  минуле. Ми гуртом радіємо, і гуртом сумуємо. У нас спільний дім, і мета – спільна. Любімо свою Христинівщину і  її майбутнє  ми збудуємо разом. Слава Україні!

До уваги населення!

https://rada.info/upload/users_files/04061292/c4b2406ecde456221caffd9f67882abe.jpg
http://trafficchallenge.com.ua/wp-content/uploads/2018/03/logo.png

Увага: «Гаряча лінія»
для учасників антитерористичної операції!
Відкрито «Гарячу  телефонну лінію»
в управлінні соціального захисту населення
для учасників антитерористичної операції : (04745) 6-13-86.
Дзвінки приймаються з
понеділка по четвер з 8.00 - 17.15, п’ятниця – 8.00-16.00.

Увага: «Гаряча лінія»
для осіб, які виїжджають з Автономної Республіки Крим
та м. Севастополь для проживання
на території Христинівського району.
З питань отримання довідкової інформації, щодо проживання,
соціального захисту, влаштування дітей у навчально-виховні заклади міста,
працевлаштування дорослих, тощо звертатись за телефоном
(04745) 6-02-83
Дзвінки приймаються
з понеділка по четвер з 8-00 до 17-15 у п'ятницю з 8-00 до 16-00
«Телефон довіри» прокуратури Черкаської області
для надання громадянами та посадовими особами підприємств, установ,
організацій інформації про факти вчинення працівниками
органів прокуратури корупційних правопорушень
(0472) 36-67-77, (068) 835-57-90

 

Енергоефективний калькулятор

Режим роботи телефоної “гарячої лінії”управління Пенсійного фонду України
в Христинівському районі Черкаської області

В управлінні Пео фонду України в Христинівському районі
працює телефон “гарячої лін
нсійногії” за номером 6-05-82,
по якому громадяни можуть отримати відповіді
на запитання щодо пенсійного забезпечення.
Режим роботи телефонної “гарячої лінії”:
Понеділок – четвер:  з  8-00 до 13-00; з 14-00 до 17-15

П’ятниця:   з 8-00 до 13-00; з 14-00 до 16-00

Уманський - місцевий центр
з надання безоплатної вторинної
правової допомоги
вул. Леніна, 31, м. Умань,
Черкаська область 20300
тел. (04744) 3-25-33

ел.пошта: uman.cherkasy@legalaid.gov.ua

ЄС ПРО ООН

Найближчі свята


Календар свят і подій.

Христинівська районна державна адміністрація Черкаської області
Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting

•Інформація Профілю•

Application afterLoad: 0.000 seconds, 0.45 MB
Application afterInitialise: 0.072 seconds, 6.81 MB
Application afterRoute: 0.083 seconds, 8.07 MB
Application afterDispatch: 0.149 seconds, 10.87 MB
Application afterRender: 0.244 seconds, 12.52 MB

•Використання пам'яті•

13179144

•12 вхідних запитів•

 1. SELECT *
    FROM jos_session
    WHERE session_id = 'f8oto9np1u6s5ng8c9l7q92bn7'
 2. DELETE
    FROM jos_session
    WHERE ( TIME < '1547874621' )
 3. SELECT *
    FROM jos_session
    WHERE session_id = 'f8oto9np1u6s5ng8c9l7q92bn7'
 4. INSERT INTO `jos_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`client_id` )
    VALUES ( 'f8oto9np1u6s5ng8c9l7q92bn7','1547875521','','0','1','0' )
 5. SELECT *
    FROM jos_components
    WHERE parent = 0
 6. SELECT folder AS TYPE, element AS name, params
    FROM jos_plugins
    WHERE published >= 1
    AND access <= 0
    ORDER BY ordering
 7. SELECT m.*, c.`option` AS component
    FROM jos_menu AS m
    LEFT JOIN jos_components AS c
    ON m.componentid = c.id
    WHERE m.published = 1
    ORDER BY m.sublevel, m.parent, m.ordering
 8. SELECT template
    FROM jos_templates_menu
    WHERE client_id = 0
    AND (menuid = 0 OR menuid = 27)
    ORDER BY menuid DESC
    LIMIT 0, 1
 9. SELECT a.*, u.name AS author, u.usertype, cc.title AS category, s.title AS SECTION, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, g.name AS groups, s.published AS sec_pub, cc.published AS cat_pub, s.access AS sec_access, cc.access AS cat_access  
    FROM jos_content AS a
    LEFT JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    LEFT JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = cc.SECTION
    AND s.scope = "content"
    LEFT JOIN jos_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN jos_groups AS g
    ON a.access = g.id
    WHERE a.id = 541
    AND (  ( a.created_by = 0 )    OR  ( a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2019-01-19 05:25:21' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2019-01-19 05:25:21' )   )    OR  ( a.state = -1 )  )
 10. UPDATE jos_content
    SET hits = ( hits + 1 )
    WHERE id='541'
 11. SELECT created_by, sectionid, catid
    FROM jos_content
    WHERE id='541'
 12. SELECT id, title, module, POSITION, content, showtitle, control, params
    FROM jos_modules AS m
    LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm
    ON mm.moduleid = m.id
    WHERE m.published = 1
    AND m.access <= 0
    AND m.client_id = 0
    AND ( mm.menuid = 27 OR mm.menuid = 0 )
    ORDER BY POSITION, ordering

•0 вхідних запитів наслідування•

  •Мовні Файли завантажено•

  •Неперекладені рядки діагностики•

  •Ні•

  •Неперекладені рядки дизайну•

  •Ні•