Меню сайту

Корисні посилання


Держава турбується

про тебе

Черкаська обласна державна адміністрація

http://drabiv-rda.gov.ua/upload/images/%D0%91%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%80%20%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BB.jpg

Актуально!

Українці мають якнайшвидше відчути результати боротьби з корупцією – Глава держави

Президент Петро Порошенко провів друге засідання Національної ради з питань антикорупційної політики. Глава держави зазначив, що його поки що не задовольняють результати боротьби з корупцією, та наголосив, що з перших днів наступного року прості українці мають відчути ці результати. «Ми маємо довести, що система, яку ми так дбайливо створювали весь 2015-й рік, нарешті, працює для України і здатна приносити гарний результат», – заявив Петро Порошенко.
Президент застеріг від заспокійливих звітів щодо першого етапу антикорупційних дій. «Нібито рухаємося, нібито прогрес, нібито чогось вже досягли. Ні, наголошую, що ми лише створюємо інституціональну структуру, створюємо передумови для невідворотності покарань. Самих покарань і самих результатів, незважаючи на те, що кожен день, ну, принаймні кожен тиждень, високопосадовці затримуються за хабарі, за які мають бути запроторені за ґрати, результати поки що мене не задовольняють», – заявив Петро Порошенко.
В той же час, говорячи про перші конкретні результати боротьби з корупцією, Президент повідомив, що вчора на хабарі у 250 тисяч доларів СБУ затримала працівників центрального органу виконавчої влади. «За один папірець, лише за право підписання папірця. В кого? В оборонних підприємствах. Це не просто корупція – це мародерство», – заявив Петро Порошенко. Глава держави подякував за інтенсивність роботи Голову СБУ Василя Грицака та, звертаючись до керівників Національного антикорупційного бюро Артема Ситника та Спеціальної антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, наголосив: «Зараз це вже ваші клієнти, і ми своїми рішучими діями маємо продемонструвати – в Україні настали нові часи, і жодна посада, жоден політичний прапорець не є «парасолькою», щоб захистити від справедливого покарання за корупційні дії. Глава держави відзначив перші антикорупційні кроки – створення відповідних структур – та наголосив: «Ми не сиділи, склавши руки. Те, що ми встигли зробити, коштувало чималих зусиль, часом титанічних». «Створюються інституції, формується законодавчеполе, запроваджуються антикорупційні ініціативи, відбувається активне залучення громадськості і міжнародної спільноти до антикорупційної реформи», – сказав Петро Порошенко.
Президент акцентував на тому, що під час візиту Віце-президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена було оголошено про допомогу США у антикорупційних діях. «Левова частина з тих 190 мільйонів доларів, які були привезені як додаткова технічна допомога, піде на допомогу у створенні ефективних правоохоронних і антикорупційних органів», – зазначив Президент, висловивши сподівання, що інші донори і партнери України будуть брати активну участь у допомозі. «Мова йде не лише про гроші. Мова йде про довіру, коли вони беруть участь і своїми фінансами, своїми радниками підтверджують, що на сьогоднішній день Україна розвивається саме в правильному напрямку».
Президент висловив впевненість, що для боротьби з корупцією важлива не лише суворість покарання, але й забезпечення його невідворотності та побудова попереджувальної стратегії. "Наше завдання - зменшити простір для корупційних дій. Для цього потрібен і жорсткий контроль за діями чиновників, і дерегуляція. Чим менше буде залежати від чиновників, тим менше буде спокуси для корупційних хабарів", - сказав Глава держави.Президент акцентував увагу на важливості забезпечення прозорості та публічного контролю за статками та витратами державних службовців, в тому числі публікації декларацій у режимі онлайн. «Цей проект реалізується, зокрема, завдяки допомозі ООН. Вже відкриті реєстри майна, земельних ділянок. Впевнений, що будуть відкриті реєстри транспортних засобів, і одразу поменшає на дорогах елітних машин. Думаю, що це кроки, які мають привести до оздоровлення нації», - зазначив Глава держави. Президент також додав про необхідність переведення всіх державних та комунальних закупівель у формат електронних торгів, оскільки це підвищить якість послуг та зменшить взаємодію чиновника з бізнесом та громадянином.
Петро Порошенко наголосив, що процес створення сучасної інфраструктури для боротьби з корупцією не буде завершеним і система не буде ефективно працювати без судової реформи. Президент нагадав, що запропонований проект змін до Конституції щодо судової реформи, схвалений Венеціанською комісією, передбачає оновлення суддівського корпусу, запровадження жорсткого контролю за видатками кожного судді і їх відповідність доходам, скасування недоторканності суддів. «Впевнений, що разом із забезпеченням незалежності суддів скасування недоторканності є тим балансом, який запровадить європейські принципи ефективності і незалежності судочинства як від політичних, так і від корупційних проявів», - наголосив Глава держави.

 

Той, хто хоче розвитку територій, повинен об’єднуватися, — голова об’єднаної громади
••Середа•, 25 •січня• 2017, 12:39•

Веліна Заяць, голова Дунаєвецької міської об’єднаної територіальної громади (Хмельницька область) в ефірі Громадського радіо - про перший рік життя громади у новому статусі та новими повноваженнями і можливостями.

Ірина Соломко: Ваша громада одна з тих, які об’єднались в першій хвилі. Ви вже рік живете за новими правилами. Чи не розчарувалися люди?

Веліна Заяць: Дійсно, 25 жовтня 2015 року відбулися вибори. За місяць відбулося визнання мене як голови об’єднаної територіальної громади, і також депутатського корпусу, який складається з 34-х депутатів.

2016-ий рік був непростим. Для нас все було нове. Ми пристосовувались до нової форми господарювання. Багато жителів не розуміло, що це таке і для чого це все потрібно. Виникало багато запитань. Але ми розуміли, що тільки спільними зусиллями в об’єднанні можна знайти можливості для того, щоб вирішити проблемні питання, які сьогодні турбують наше населення.

Наша об’єднана громада — одна з найбільших в Україні. В її склад увійшов 51 населений пункт, і налічує вона майже 40 тисяч населення. Її площа понад 650 квадратних кілометрів. Разом з тим, найвіддаленіший від центру населений пункт знаходиться в межах 30 км.

І 2016 рік був роком напрацювання на майбутнє, на результат. Ми роз’яснювали жителям, що таке об’єднання, і як ми маємо спільно працювати. Таким чином ми напрацювали бузу, щоб 2017-ий рік став результативним.

На початку минулого року ми формували виконавчий комітет, апарат міської ради, адже нічого не було. Була величезна проблема з кадрами. В мене була ілюзія, що, оголошуючи конкурс, ми будемо мати 4-5 кандидатур на місце. Оголосили чотири конкурси, а прийшло три людини.

Чому?

Бо це величезна відповідальність. Все таки державна служба і місцеве самоврядування поєднані, і працювати потрібно ненормований робочий день. Ми зараз розмірковуємо над розміром заробітної плати, але спочатку треба заробити ці кошти, а вже потім розподіляти.

Наприклад, у нас немає архітектора, хоча ми вже три рази оголошували конкурс. Також немає начальника відділу житлово-комунального господарства. Але ми працюємо та налаштовуємо наш виконавчий апарат, що все буде гаразд.

Ми нещодавно відвідали Польщу. Як би ви знали, як там живуть люди! Які в них дороги! Вони сьогодні мають кошти, розвиваються. В них прекрасні спортивні зали та школи. Але до цього потрібно йти.

Деякі представники об’єднаних громад говорять, що це об’єднання дало можливість повернути молодь у село після навчання в місті. Але це стосувалось більше сіл. У вас у місті з цим проблема, я так розумію?

В місті, на жаль, виток кадрів менше. У людей є же якась напрацьована база, вони дуже виважено відносяться до посадових обов’язків. Також молоді люди хочуть отримувати задовільну заробітну плату, і мізерна заробітна, яку ми могли запропонувати в 2016-м році, нікого не влаштовувала. Наприклад, посадовий оклад начальника відділу становив 1700 гривень.

Люди, які мають освіту, розуміють, що можна поїхати за кордон, і отримувати набагато більше коштів. Та разом з тим, не всі сьогодні розчаровані. І в нас залишилося лише дві вакантні посади.

Мені здається, що зарплати в об’єднаних громадах таким працівникам підняли до рівня Кабміну.

Ми зараз лише чекаємо на закон про місцеве самоврядування, де буде регулюватися наша заробітна плата. Звичайно, ми виплачуємо премії, бо не може начальник відділу отримувати мінімальну заробітну плату. Але ми хочемо, щоб зарплата була чітко визначена на рівні законодавства.

Ні, якщо є не помиляюсь, це була постанова Кабміну, який прирівняв заробітну плату в об’єднаних громадах до рівня заробітку Кабінету міністрів. Це не працює зараз?

Ні, ми не маємо наразі таких високих зарплат. Але ми над цим працюємо, і наша перша задача — наповнити бюджет, для чого в нас є достатньо резервів. Адже кожен клаптик землі має сьогодні оподатковуватися, тим більше, що наша громада — це аграрний сектор, у нас багато земель та інвесторів.

Чи дає новий статус поштовх для того, щоб навести порядок із землями, інвесторами і підприємствами, які є на території громади, передивитися угоди і ставки, і отримати для громади те, що вона має отримати?

Децентралізація дає нам можливість підключати громаду для рішення проблем. Люди мають знати, для чого використовується земля, на що витрачаються податки. Ми тепер приїжджаємо до громади і звітуємо, розповідаємо про те, який у нас бюджет, питаємо, що вони хотіли би зробити по соціальній угоді.

Так, є інвестор, який розраховується з людьми за паї, але саме він розорав дороги, залужив поля. Він використовує землі державної власності, а вони оподатковуються зовсім не так, як паї людей.

Тобто наше завдання зробити так, щоб люди брали участь в житті громади. Має пройти час, щоб людина звикла до того, що вона — господар.

Той, хто хоче розвитку територій, має об’єднуватися. Тому що є регресивні сільські ради і прогресивні. Деякі навіть не мають коштів на утримання сільського голови і виконавчого апарата. Ми теж маємо такі громади.

Але ми маємо перспективу для туристичного бізнесу. Наша громада розташована в гарному туристичному місті на шляху до історичного Кам’янець-Подільського. І ми хочемо бути його складовою. Щоб люди зупинялися в нас по дорозі в Кам’янець. Для цього ми маємо розробити маршрути. Три ми вже знайшли і розвиваємо їх.

Чи є у вас стратегічний план розвитку?

Так, саме цікаве, що ми створили в 2016-му році, це комунальне підприємство «Благоустрій Дунаєвеччини», яке заповнили технікою для ремонту доріг. А дорога — це і є стратегія, адже по ним буде їздити турист.

Наступним стратегічним завданням було налагодження водопостачання в селі, яке в критичному стані. Ми вивчили базу наших криниць та визначили для себе, що маємо займатися водопостачанням. Отже, ми уклали договір з Київським проектним інститутом та виділили кошти на стратегічне планування по водозабезпеченню нашої громади.

Разом з тим ми почали стратегічне планування розвитку своєї громади, залучили до цього українсько-шведський проект Despro. І саме за рахунок Despro ми відвідали польські громади, де побачили, як потрібно працювати.

До створення цієї стратегії ми залучаємо громаду, люди мають усвідомити, що ця стратегія спільна. Наразі ця робота готова на 60%, і вже за пару місяців вона буде завершена.

Також ми хочемо залучати гранти Європейського Союзу, тому що є зараз можливості, для цього лише потрібна воля депутатів та жителів нашого міста.

Цю волю нелегко знайти, адже наші депутати на місцях мають бути представниками політичних партій. В Канаді, наприклад, депутат місцевого самоврядування не може бути політично ангажований і повинен представляти лише інтерес громади, а не якихось політичних кіл.

У нашій раді — шість політичних партій. Напочатку працювати з ними було дещо складно, але зараз ми розуміємо, що політика десь там, нагорі, а тут на місцевому рівні ми маємо вирішувати буденні питання.

Коли проходили вибори, ця політична ангажованість була нав’язана на рівні селищ та міст. Чому представники місцевого самоврядування не підіймають це питання?

Так, якщо на рівні селищ чи сіл могли обиратися самовисуванці, то для міст було обов’язково, щоб кандидат йшов за списком політичної партії. Ми про це дискутуємо, бо, однозначно, велика політика не може включатися на місцях.

Які у вас плани на цей рік у рамках вашої стратегії?

В нас розроблено понад 20 проектів розвитку нашої території. На жаль, державна субвенція зменшилась, тому ми маємо залучати кошти Європейського Союзу. І такі можливості є. Але для цього потрібно мати проекти і стратегію, над чим ми зараз і працюємо.

В минулому році ми втілили в життя один німецький проект, який надав нам можливість відремонтувати Центр надання адміністративних послуг.

Чи відбулася мобілізація громади за рахунок об’єднання?

Ми провели аналіз нашої об’єднаної громади, коли влаштували День її народження. Це відбулося у вересні. Ми провели зустріч із громадами, які входять в наше об’єднання. Прийшло понад чотири тисячі жителів. Кожна громада презентувала свої колорити та традиції. Це було досить несподівано, і ми остаточно переконались, що зробили правильно, коли об’єднались.

 

Звернення голови РДА

Вельмишановні Христинівчани! Маю велику честь звертатися до людей, які творять історію Христинівщини та впливають певним чином  й на долю своєї країни.  Для мене це велика відповідальність і сьогодні, як ніколи, актуальними є слова Великого Кобзаря: «Об’єднаймося, ж брати мої!». Тільки спільна праця, дасть змогу реалізувати поставлену мету: забезпечити життєдіяльність району,  підвищити соціальні стандарти, не залишити людей на одинці з їх проблемами, вдало і ефективно  впроваджувати реформи в галузі  освіти, охорони здоров’я, правоохоронній системі, сільському господарстві, в управлінні державною власністю, дерегуляцією та розвитком підприємництва, реформі децентралізації влади, запровадження новітніх технологій у сфері енергозбереження, забезпечення життєдіяльності бюджетних установ. Закликаю  до співпраці депутатів, сільхоз- та товаровиробників, керівників громадсько-політичних організацій,  керівників установ та організацій, бізнесменів та активних громадян.  Ми всі розуміємо, як би не мінялися часи, ми повинні зберігати вірність нашим основним принципам ― нашим громадянським свободам, а це вимагає наших спільних зусиль.  Нам є над чим працювати. Я завжди прислухатимусь до слушних порад, раціональних ідей, буду відкрита до конструктивного діалогу, ми сьогодні просто не маємо права на помилку, нам соромно буде дивитись в очі  тим, хто пережив лихоліття: Світової війни, Голодомору, хлопцям, які забезпечують  нам  тут мир та оберігають від "гарних" сусідів. Хотілось  б наголосити – я з оптимізмом дивлюся вперед і хотіла  би цим оптимізмом заохотити кожного з вас, якомога більшу кількість людей. У нас – спільне із вами  минуле. Ми гуртом радіємо, і гуртом сумуємо. У нас спільний дім, і мета – спільна. Любімо свою Христинівщину і  її майбутнє  ми збудуємо разом. Слава Україні!

До уваги населення!

https://rada.info/upload/users_files/04061292/c4b2406ecde456221caffd9f67882abe.jpg
http://trafficchallenge.com.ua/wp-content/uploads/2018/03/logo.png

Увага: «Гаряча лінія»
для учасників антитерористичної операції!
Відкрито «Гарячу  телефонну лінію»
в управлінні соціального захисту населення
для учасників антитерористичної операції : (04745) 6-13-86.
Дзвінки приймаються з
понеділка по четвер з 8.00 - 17.15, п’ятниця – 8.00-16.00.

Увага: «Гаряча лінія»
для осіб, які виїжджають з Автономної Республіки Крим
та м. Севастополь для проживання
на території Христинівського району.
З питань отримання довідкової інформації, щодо проживання,
соціального захисту, влаштування дітей у навчально-виховні заклади міста,
працевлаштування дорослих, тощо звертатись за телефоном
(04745) 6-02-83
Дзвінки приймаються
з понеділка по четвер з 8-00 до 17-15 у п'ятницю з 8-00 до 16-00
«Телефон довіри» прокуратури Черкаської області
для надання громадянами та посадовими особами підприємств, установ,
організацій інформації про факти вчинення працівниками
органів прокуратури корупційних правопорушень
(0472) 36-67-77, (068) 835-57-90

 

Енергоефективний калькулятор

Режим роботи телефоної “гарячої лінії”управління Пенсійного фонду України
в Христинівському районі Черкаської області

В управлінні Пео фонду України в Христинівському районі
працює телефон “гарячої лін
нсійногії” за номером 6-05-82,
по якому громадяни можуть отримати відповіді
на запитання щодо пенсійного забезпечення.
Режим роботи телефонної “гарячої лінії”:
Понеділок – четвер:  з  8-00 до 13-00; з 14-00 до 17-15

П’ятниця:   з 8-00 до 13-00; з 14-00 до 16-00

Уманський - місцевий центр
з надання безоплатної вторинної
правової допомоги
вул. Леніна, 31, м. Умань,
Черкаська область 20300
тел. (04744) 3-25-33

ел.пошта: uman.cherkasy@legalaid.gov.ua

ЄС ПРО ООН

Найближчі свята


Календар свят і подій.

Христинівська районна державна адміністрація Черкаської області
Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting

•Інформація Профілю•

Application afterLoad: 0.000 seconds, 0.45 MB
Application afterInitialise: 0.072 seconds, 6.81 MB
Application afterRoute: 0.083 seconds, 8.07 MB
Application afterDispatch: 0.123 seconds, 10.85 MB
Application afterRender: 0.213 seconds, 12.48 MB

•Використання пам'яті•

13144216

•12 вхідних запитів•

 1. SELECT *
    FROM jos_session
    WHERE session_id = '1go5734678snseif84ch6e1s34'
 2. DELETE
    FROM jos_session
    WHERE ( TIME < '1540167779' )
 3. SELECT *
    FROM jos_session
    WHERE session_id = '1go5734678snseif84ch6e1s34'
 4. INSERT INTO `jos_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`client_id` )
    VALUES ( '1go5734678snseif84ch6e1s34','1540168679','','0','1','0' )
 5. SELECT *
    FROM jos_components
    WHERE parent = 0
 6. SELECT folder AS TYPE, element AS name, params
    FROM jos_plugins
    WHERE published >= 1
    AND access <= 0
    ORDER BY ordering
 7. SELECT m.*, c.`option` AS component
    FROM jos_menu AS m
    LEFT JOIN jos_components AS c
    ON m.componentid = c.id
    WHERE m.published = 1
    ORDER BY m.sublevel, m.parent, m.ordering
 8. SELECT template
    FROM jos_templates_menu
    WHERE client_id = 0
    AND (menuid = 0 OR menuid = 87)
    ORDER BY menuid DESC
    LIMIT 0, 1
 9. SELECT a.*, u.name AS author, u.usertype, cc.title AS category, s.title AS SECTION, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, g.name AS groups, s.published AS sec_pub, cc.published AS cat_pub, s.access AS sec_access, cc.access AS cat_access  
    FROM jos_content AS a
    LEFT JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    LEFT JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = cc.SECTION
    AND s.scope = "content"
    LEFT JOIN jos_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN jos_groups AS g
    ON a.access = g.id
    WHERE a.id = 4455
    AND (  ( a.created_by = 0 )    OR  ( a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2018-10-22 00:37:59' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2018-10-22 00:37:59' )   )    OR  ( a.state = -1 )  )
 10. UPDATE jos_content
    SET hits = ( hits + 1 )
    WHERE id='4455'
 11. SELECT created_by, sectionid, catid
    FROM jos_content
    WHERE id='4455'
 12. SELECT id, title, module, POSITION, content, showtitle, control, params
    FROM jos_modules AS m
    LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm
    ON mm.moduleid = m.id
    WHERE m.published = 1
    AND m.access <= 0
    AND m.client_id = 0
    AND ( mm.menuid = 87 OR mm.menuid = 0 )
    ORDER BY POSITION, ordering

•0 вхідних запитів наслідування•

  •Мовні Файли завантажено•

  •Неперекладені рядки діагностики•

  •Ні•

  •Неперекладені рядки дизайну•

  •Ні•