Головна Територіальні громади Малосевастянівська сільська рада

Меню сайту

Корисні посилання


Держава турбується

про тебе

Черкаська обласна державна адміністрація

http://drabiv-rda.gov.ua/upload/images/%D0%91%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%80%20%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BB.jpg

Актуально!

Українці мають якнайшвидше відчути результати боротьби з корупцією – Глава держави

Президент Петро Порошенко провів друге засідання Національної ради з питань антикорупційної політики. Глава держави зазначив, що його поки що не задовольняють результати боротьби з корупцією, та наголосив, що з перших днів наступного року прості українці мають відчути ці результати. «Ми маємо довести, що система, яку ми так дбайливо створювали весь 2015-й рік, нарешті, працює для України і здатна приносити гарний результат», – заявив Петро Порошенко.
Президент застеріг від заспокійливих звітів щодо першого етапу антикорупційних дій. «Нібито рухаємося, нібито прогрес, нібито чогось вже досягли. Ні, наголошую, що ми лише створюємо інституціональну структуру, створюємо передумови для невідворотності покарань. Самих покарань і самих результатів, незважаючи на те, що кожен день, ну, принаймні кожен тиждень, високопосадовці затримуються за хабарі, за які мають бути запроторені за ґрати, результати поки що мене не задовольняють», – заявив Петро Порошенко.
В той же час, говорячи про перші конкретні результати боротьби з корупцією, Президент повідомив, що вчора на хабарі у 250 тисяч доларів СБУ затримала працівників центрального органу виконавчої влади. «За один папірець, лише за право підписання папірця. В кого? В оборонних підприємствах. Це не просто корупція – це мародерство», – заявив Петро Порошенко. Глава держави подякував за інтенсивність роботи Голову СБУ Василя Грицака та, звертаючись до керівників Національного антикорупційного бюро Артема Ситника та Спеціальної антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, наголосив: «Зараз це вже ваші клієнти, і ми своїми рішучими діями маємо продемонструвати – в Україні настали нові часи, і жодна посада, жоден політичний прапорець не є «парасолькою», щоб захистити від справедливого покарання за корупційні дії. Глава держави відзначив перші антикорупційні кроки – створення відповідних структур – та наголосив: «Ми не сиділи, склавши руки. Те, що ми встигли зробити, коштувало чималих зусиль, часом титанічних». «Створюються інституції, формується законодавчеполе, запроваджуються антикорупційні ініціативи, відбувається активне залучення громадськості і міжнародної спільноти до антикорупційної реформи», – сказав Петро Порошенко.
Президент акцентував на тому, що під час візиту Віце-президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена було оголошено про допомогу США у антикорупційних діях. «Левова частина з тих 190 мільйонів доларів, які були привезені як додаткова технічна допомога, піде на допомогу у створенні ефективних правоохоронних і антикорупційних органів», – зазначив Президент, висловивши сподівання, що інші донори і партнери України будуть брати активну участь у допомозі. «Мова йде не лише про гроші. Мова йде про довіру, коли вони беруть участь і своїми фінансами, своїми радниками підтверджують, що на сьогоднішній день Україна розвивається саме в правильному напрямку».
Президент висловив впевненість, що для боротьби з корупцією важлива не лише суворість покарання, але й забезпечення його невідворотності та побудова попереджувальної стратегії. "Наше завдання - зменшити простір для корупційних дій. Для цього потрібен і жорсткий контроль за діями чиновників, і дерегуляція. Чим менше буде залежати від чиновників, тим менше буде спокуси для корупційних хабарів", - сказав Глава держави.Президент акцентував увагу на важливості забезпечення прозорості та публічного контролю за статками та витратами державних службовців, в тому числі публікації декларацій у режимі онлайн. «Цей проект реалізується, зокрема, завдяки допомозі ООН. Вже відкриті реєстри майна, земельних ділянок. Впевнений, що будуть відкриті реєстри транспортних засобів, і одразу поменшає на дорогах елітних машин. Думаю, що це кроки, які мають привести до оздоровлення нації», - зазначив Глава держави. Президент також додав про необхідність переведення всіх державних та комунальних закупівель у формат електронних торгів, оскільки це підвищить якість послуг та зменшить взаємодію чиновника з бізнесом та громадянином.
Петро Порошенко наголосив, що процес створення сучасної інфраструктури для боротьби з корупцією не буде завершеним і система не буде ефективно працювати без судової реформи. Президент нагадав, що запропонований проект змін до Конституції щодо судової реформи, схвалений Венеціанською комісією, передбачає оновлення суддівського корпусу, запровадження жорсткого контролю за видатками кожного судді і їх відповідність доходам, скасування недоторканності суддів. «Впевнений, що разом із забезпеченням незалежності суддів скасування недоторканності є тим балансом, який запровадить європейські принципи ефективності і незалежності судочинства як від політичних, так і від корупційних проявів», - наголосив Глава держави.

 

Малосевастянівська сільська рада
••Понеділок•, 04 •лютого• 2013, 10:48•

Малосевастянівська сільська рада
ЧЕРКАСЬКА  ОБЛАСТЬ  ХРИСТИНІВСЬКИЙ  РАЙОН
Адреса ради – 20030 Черкаська область Христинівський район
село  Мала  Севастянівка, вул. Українська, 28
Код АМТС – 04745
Телефон приймальної – 9-33-42
Факс приймальної –
Електронна адреса –
Веб сторінка –
Загальний склад ради  - 16 депутатів

Фізико – географічне положення
За адміністративним поділом землі названих сіл відносяться до Христинівського району Черкаської області.
Площа земель, які належать до Малосевастянівської сільської ради (с. Мала Севастянівка, с. Вільшанка, с. Козаче, с. Іванівка) -   1475,26 га. Із них-під забудовами та садибами – 342,1 га резервний фонд – 163,4 га, землі запасу – 82,4 га.
Кількість дворів – 461.
Населення: 1132 ос.,  працюючі - 515 ос. Пенсіонери – 340 ос. в т.ч. інваліди – 21 ос., багатодітні сім’ї - 6 ос., діти інваліди – 5 ос.

Села розташовані  за 6 км на південний захід від районного центру Христинівка на автошляху – Львів - Знамянка.

Населені пункти розташовані на Східно – Європейській рівнині, в басейні річки Південний Буг. На території сіл Мала Севастянівка, Вільшанка, бере початок річка Удич, яка відноситься до басейну Південного Бугу.

Основні риси природи сформувалися під впливом фізико – географічного положення  Черкаської області.

Економіко – географічне положення.
Землі сіл межують на півночі з м. Христинівка,  на півдні з с. Талалаївка, на сході – с. Орадівка, на заході – с. Сичівка.
Село розташоване не далеко від межі Черкаської та Вінницької областей. На території с. Мала Севастянівка проходить автошлях - Львів - Знамянка, на межі с. Козачий Хутір та с. Іванівка –колія Шевченкове – Вапнярка Одеської залізниці. . Це зумовлює вигідність економіко – географічного положення. Землі входять до складу Центрального економічного району.

Історична довідка
Територія теперішньої Малої Севастянівни заселялась дуже давно, про що  свідчать виявлені залишки поселень трипільської та черняхівської культур.
1830 рік – згадується село Талалаївка і Свинарки в «планах духовно – земельних участках отмежованих от земель помещика Потоцького».
1851 рік – « в книге инвентарных поместей –инвентарь  села Талалаевка та Свинарки помещика Свенцицкого». «Село Ольшанка инвентарь села - имения помещика Метелицкого».
В ХУІІ столітті на мальовничих схилах річки Удич (басейн Південного Бугу) утворилось села Свинарки. Маленькі хатки селян потопали у вишневих садках. Старі мешканці села розповідають  легенди, в яких говориться, що під час боротьби українського народу з кримськими татарами, поневолювачами українського народу, жителі Свинарок допомагали свої побратимам.
Коли загарбники дізнались про допомогу селян повстанцям, вони жорстоко розправились з  жителями села. Багатьох було знищено, а декого переселено в села: Севастянівну, Віннину, Тавожню.
В 1838 році земля місцевого  поміщика Сабанського перейшла у казну, в селі залишилось кілька хатинок, які стали військовим поселенням. Після ліквідації цих поселень колишнім жителям Свинарок було дозволено повернутись на свої землі.
В 1861 році, після повалення кріпосного права, держава почала давати селянам Севастянівни (тепер Велика Севастянівка) на викуп наділи землі. Незручно було обробляти землю, яка знаходилася за 15 км од села, особливо безкінним (таких було більшість). Тож стали селитися на пустирях колишнього села. Спочатку село назвали Переселяни, а згодом Малою Севастянівкою. І на сьогоднішній день жителі села називають південну частину села Свинарки.
В 1885 році почали селитися люди недалеко від Малої Севастянівки та назвали село Вільшанка, бо росло багато вільхи на берегах.
Дореволюційне село Мала Севастянівка було бідне. В середньому на двір припадало 2,5 десятини землі. Половина господарств не мало робочої худоби та реманенту. Врожаї низькі. А кругом села обкопані ровами поміщицькі землі. Коли хочеш – йди на поденну, але більше 30 копійок не заробиш. «Тяжко робили в пана Терещенка , - згадує житель Козачого Хутора Ящук Гнат,- від сходу до заходу сонця працювали, а платив 20 копійок в день, а в жнива давав 30-40 копійок. Строкові одержували 8 – 10 карбованців на місяць».
«Школи довгий час не було – згадує житель с. Мала Севастянівка Чумак Никодим,-  грамотних людей було мало. Як тоді навчались? Збирались кілька чоловік, наймали грамотну людину, частіше дяка, і він вчив дітей. Газет ніхто не бачив, книжки траплялися рідко. До 1900 року жителі наймали хату і в ній була церковно – парафіянська школа. А в 1900 році була збудована 2 – х кімнатна школа. Всіх учнів було до 30 – ти, а з них тільки 5 – 6 дівчат. Навчання розпочинали, як сніг упаде, а закінчували – як підсохне земля. Більшість учнів до школи ходила один рік і покидали її. Згодом прислали земського учителя і учні стали ходити до школи 2 роки. Школа мала 2 групи – старшу і меншу.»
В народі не згасав великий потяг до знань, до вільного життя, до свободи. Молодь села , збираючись ввечері, співала популярну на той час пісню пр Кармелюка. Люди бувалі розповідали про Івана Гонту, який збирав повсталих селян в лісі (тепер урочище «Долинка»). В молодого селянина, що жив біля церкви, Чумака Петра, був «Кобзар» Шевченка. Його слухати по неділях, а в свята сходилось слухати півсела. Старші селяни розповідали про Коліївщину, про Івана Гонту – нашого земляка з Розсішок, про Максима залізняка.
Революція 1905 року не пройшла повз села. «Люди вимагали від економів збільшення платні,- згадує жительсела Вільшанка Корній Киричатий, - на Іванівську економію ми ходили на роботу, а інших, молодих, не пускали. Хоч по економія стояли царські війська - небо  навкруги часто червоніло від палаючих скирт, ожередів і стодол економії.»
В жовтні 1917 року партія більшовиків взяла владу в свої руки. Земля перейшла до рук селян. 465 га землі пана Терещенка було роздано селянам села Шукайводи, які почали селитися на свої наділах біля джерел, з яких бере початок річка Синюха. Новий населений пункт назвали Козачий хутір та приєднали до Малосевастянівської сільської ради.
15 грудня 1929 року – перші збори на селі, на яких було прийняте рішення про створення колгоспу, який назвали «Червоний прапор». Далі – утвердження нових соціалістичних відносин в умовах гострої класової боротьби. Головою правління колгоспу вибрано  Задоріжнього Данила Леонтійовича. Колгоспне господарство містилось на теперішньому полі, що прилягає до траси.
Згадує  жителька села Мала Севастянівка Романюк Ксеня Степанівна: «Розбирали клуні, стодоли в жителів, що не хотіли записуватись в колгосп і будували корівники, конюшні, пташники. В мого батька Романюка Степана забрали землю, яку він купляв разом із своїм братом». Колгоспники енергійно будували нове життя та розпочалися репресії, першим взяли серед ночі голову правління Задоріжнього Данила, якого більше не бачили в селі. Потім колгоспом керував Капустяний Панас.
Багато жителів села викосив голод 1933 -го , штучно створений московським керівництвом. Із спогадів Романюк Ксені Степанівни: « Приходили в хату, забирали останнє. Мама насипали на печі зерно, зверху застелила рядниною, але його знайшли і забрали. Я тоді ходила в школу, де давали гарячі сніданки. То ж потроху приносила до тата, який хворів і не мав змоги ходити на роботу, та їсти бовтанку, яку варили людям, що працювали. Але батько все-таки помер від голоду, як і мої брат та сестра».
Із спогадів жителів села: «Репресії продовжувались. Квітневої ночі 16, 1938 року під’їхав «чорний воронок» до сільської ради і пішли по селу. Забрали коваля Драгана Григорія Я., колгоспників Куника Василя Омеляновича, Березка Якима Федоровича, Валюка Василя М., продавця Мазуренка Омелька, одноосібників Андруся Гаврила, Бондарчука Андрія А. «Судила» їх трійка приїжджих, а після того всіх розстріляли.
В 1929 році побудована 3 – х класна школа, в якій діти колгоспників навчалися в дві зміни. Отримав освіту і прийшов працювати в школу молодий житель села Чумак Семен Йосипович разом з дружиною Вірою Степанівною. Семен Йосипович викладав російську та іноземну мову, літературу, а його дружина вела молодші класи. Хороші і здібні були педагоги, з відкритими серцями йшли до дітей і навчали. Сіяли розумне, добре і вічне.
Велика Вітчизняна війна до щенту зруйнувала колгоспне виробництво. Плакали і голосили по селу жінки, матері і діти солдатів, відряджаючи рідних на фронт. Хоробро билися 392 жителі села, 130 із них віддали своє життя за Батьківщину, 93 – нагороджені бойовими орденами і медалями.
Серед нагороджених – Зубко Василь Давидович,  який за бойові подвиги нагороджений орденом Слави трьох ступенів. Про його відвагу пише червоноармійська газета «Вперёд», від 25 грудня 1944 року; «Бій точився на світанку. Ворог усіма  вогневими засобами намагався перешкодити наступу підрозділу, але наші бійці під прикриттям артилеристів та кулемета№236 просувалися вперед, ламаючи ворожу оборону. Дорого обійшовся бій фашистам. Тільки від вогню кулеметника Василя Зубка вони втратили 60 солдатів.»
Відважний боєць – кавалер ордена Слави трьох ступенів (прирівнюється до героя Радянського Союзу) не дожив до Дня Перемоги. На його честь названо одну із сільських вулиць.
9 березня 1944 року  Радянська Армія звільнила від гітлерівських загарбників Христинівський район, в тому числі Малу Севастянівку,  Вільшанку та Козаче.
Трудівники села відразу ж приступили до зруйнованого господарства.
Післявоєнний період. 1964 рік побудовано і здано в експлуатацію 8 – річну школу,  всі учні стали навчатись в одну зміну. Було також побудовано двохповерховий будинок культури на 350 місць для глядачів, відділення зв’язку і ощадкаса, будинок сільської ради, магазини, будинок медпункту з родильним залом, дитячий садок, колгоспну їдальню, будинок побуту, нові тваринницькі приміщення, механічну майстерню для ремонту с/г техніки та інші будівлі. Колгосп «Україна» станом на 4.09.1982 року мав лише неподільних фондів на суму 3,7 млн  карбованців. В господарстві нараховувалося 31 трактор, 18 вантажних автомобілів, та 18 комбайнів різного призначення, багато іншої техніки.
До 1950 – го року в селі Свинарки працював колгосп ім..газети «Правда». В цьому ж році його приєднали до талалаївського колгоспу «Червона зірка». Разом вони господарювали до 1959 року. В зв’язку із укрупненням господарств, колгосп «Червона зірка» був приєднаний до колгоспу «Україна», а господарство с. Талалаївка стало виробничою дільницею №2 колгоспу «Україна» .Головою господарства було обрано Діденка Михайла Тимофійовича.
У вересні 1988 року школа с. Мала Севастянівка отримала статус середньої школи, а в 1990 році було проведений випускний бал для 11 класу.
Довгі роки з 1987до цього часу мудрим керівником у школі є директор Світлана Федорівна Мельник. Під її керівництвом було добудовано додаткові приміщення до будівлі восьмирічної школи, проведено газове опалення, створено кабінет інформатики та інше.

Характеристика компонентів природи.

Геолого – геоморфологічна будова та корисні копалини.
Геологічна будова і рельєф території – результат тривалої і складної історії розвитку земної кори і змін палеогеографічних умов. Основні етапи геологічної історії зафіксовані в гірських породах, що складають товщу земної кори від докембрію до кайнозою.
З геологічною будовою тісно пов’язані і поклади корисних копалин. До нерудних копалин відносяться будівельні матеріали та декоративне каміння.На території всіх сіл є родовища різноманітних глин, відклади вапняків, є невелика кількість кварцових пісків.
Серед паливних ресурсів незначні поклади торфу.

Рельєф.
Землі сіл, Вільшанка, Козаче, Мала Севастянівка, Іванівка розміщені в межах Придніпровської височини і відповідають Українському щиту. Поверхня – підвищена полого хвиляста лесова рівнина, розчленована прохідними та каньйоноподібними долинами, ярами, балками.
Територія належить Дністровсько –Дніпровській лісостеповій фізико – географічній провінції. Схили балок задерновані, деякі схили ярів вкриті осипними та обвальними відкладами, що свідчить про їх молодість. Середній нахил схилів 48 – 50о .
За морфологічними і геоморфологічними ознаками землі відносяться до широко хвилястого долино – балкового водоерозійного типу рельєфу.

Кліматичні умови
Клімат як багаторічний режим погоди є складовою географічного середовища. Він постійно взаємодіє з іншими елементами природи, впливаючи на них і зазнаючи їхнього впливу.
Над нашою територією часто спостерігаються циклони (понад 45 разів на рік) та антициклони (понад 35).  Циклони та пов’язані з ними атмосферні фронти зумовлюють основну кількість опадів.
Загальні риси клімату обумовлюють панування помірних континентальних повітряних мас та вплив трансформованих морських. У всі пори року спостерігається вторгнення з півночі арктичних і з півдня тропічних (континентальних та морських) мас.
Під впливом неоднорідності стану земної поверхні виникає місцева циркуляція, яка проявляється у приземному шарі атмосфери й пов’язана з мікрокліматом (кліматом невеликих ділянок земної поверхні). Місцева циркуляція чітко проявляється на берегах водойм у вигляді літньої бризової циркуляції, а також виникає між лісовими ділянками і сільськогосподарськими угіддями.
Середня температура січня –10,5, липня +19,10С. період з температурою понад +100С становить 160 днів. Опадів 490 мм за рік.
Середня висота снігового покриву 16 см. Стійкий перехід середньодобової температури через 00С відбувається 18 березня та 22 листопада. Безморозний період у середньому триває 250 днів.
Вегетаційний період рослин в середньому починається 6 квітня, коли середньодобова температура переходить через +50С і закінчується 28 жовтня. Загальна тривалість вегетаційного періоду 206 днів. Активний ріст рослин починається при середньодобовій температурі вище +100С, число таких днів на рік становить 163, а з температурою вище +150С -121.
Кількість водяної пари в повітрі залежить від температури повітря і умов поповнення її в наслідок випаровування з поверхні землі або втрати в результаті випадання опадів.
Взимку опади бувають у вигляді снігу, який знижує температуру і підвищує вологість повітря й ґрунту, створюючи сприятливі умови для озимини. Стійкий сніговий покрив утворюється 14 - 22 грудня, сходить 21 – 23 березня і досягає 15 – 20 см висоти. Протягом зими він часто зникає у зв’язку з тривалими і частими відлигами.
Напрям і сила вітру залежить від багатьох чинників. Переважають північно – західні вітри.

Серед явищ природи, що пов’язані з погодою і негативно впливають на господарство та здоров’я людей, можна  виділити такі групи:
Посушливі явища;
Значні та великі опади, грози, град;
Сильний вітер і явища пов’язані з ним;
Туман і ожеледно – паморозні утворення;
Явища погоди, пов’язані із змінами температури.

Внутрішні води.

Внутрішні води представлені річками, болотами, підземними водами, штучними водоймами (ставками). Площа яких складає (Малосевастянівська с/рада) – 17,6 га.

На території сіл протікають такі річки: Удич, Біла, Синюха, Вільшанка. Всі вони належать до рівнинних  з добре виявленим сніговим і дощовим живленням. Взимку та в посушливе літо річки повністю переходять на ґрунтове живлення, невеликі водотоки пересихають, а взимку перемерзають. Замерзають річки та ставки в кінці листопада -  на початку грудня;на початку березня починає танути лід. Звільняються ставки і річки від льоду повністю в третій декаді березня – на початку квітня.

В межах сіл Вільшанка, Козаче, Мала Севастянівка знаходяться  велика кількість джерел та такі ставки (народні назви): Валюковий, риборозплідник (2 шт), Колгоспний, Наумовий, Сікерський, Козарчуковий, Ракушняк і т. д . Всього - 24шт. В тому числі: с. Мала Севастянівка – 5, с. Вільшанка –3, с. Козаче – 5.

Ґрунтово – рослинний покрив і тваринний світ.
Походження, формування і розвиток ґрунтів цілком залежить від властивостей компонентів природи, а рельєф і материнська порода впливають на рух речовин у ґрунті та його фізико – хімічні властивості.
Ґрунтовий покрив складний і строкатий. Характерні чорноземи типові мало гумусні, в тому числі вилугувані, сірі лісові ґрунти та чорноземи опідзолені.

Рослинність
Для земель сіл Вільшанка, Козаче, Мала Севастянівка, Іванівка характерна дикоросла рослинність степової зони, яка представлена деревними породами та чагарниками у вигляді лісопосадок, лісу і лучним різнотрав’ям. Основні породи: дуб, граб, липа, клен, вільха, тополя. Дикорослі плодові дерева: горіх волоський, груша дика, черешня, яблуня лісова, горобина. Серед кущів досить поширені: калина, обліпиха, алича, терен, шипшина, бузина. Луки вкривають: із злакових – це костриця лучна, тонконіг лучний, лисохвіст, половиця тонка; з бобових – конюшина лучна, повзуча, рожева, чина лучна, люцерна хмелевидна. Різнотрав’я лук багате. Болотисті луки розвинені по глибоких дуже зволожених зниженнях заплави і представлені осокою гострою, верболіззям лучним. Високо травний покрив на болотах утворюють очерет звичайний, рогіз широколистий, осоки.

Тваринний світ
В залежності від місця проживання тварини утворюють екологічні групи лісу, водойм і полів.

Тварини лісу
Птахи - дрозд, іволга, одуд, зяблик, сойка, горлиця, сова сіра, сова вухата. Синиці, дятли, сови живуть протягом року. Ссавці – лось, кабан, козуля, борсук, лисиця, куниця, ласиця, заєць – русак, білка.

Тварини водойм
Молюски, риба (короп, карась, товстолоб, окунь, щука, синюха, плітка), земноводні (черепахи, тритони, жаби, ропухи та ін.), птахи (чирок – тріскунок, широконіска). Вже 6 років на ставках села Мала Севастянівка гніздяться лебеді та виводять своє потомство. Є також чайка ставкова.

Тварини поля
Гризуни (ховраки, хом’яки, полівки, миші), птахи (польві горобці, жайворонки, коноплянки)

Комахи
Найчисленніша група представлена метеликами, різноманітними жуками, бабками, перетинчастокрилими та інші.

Рідкісні та зникаючі види рослин
Підсніжник білосніжний, сальвінія плаваюча, сон чорніючий (великий),анемона лісова, валеріана, звіробій звичайний, латаття біле, материнка звичайна, первоцвіт весняний, проліска сибірська, ряст Маршала.

Охорона природного середовища. Екологічна ситуація
Природа впливає на умови життя та господарювання людей, а люди в свою чергу впливають на природу, змінюючи її.
Розвиток сільського господарства , транспорту негативно вплинуло на стан водних об’єктів, ґрунтовий покрив. Збільшення кількості транспортних засобів жителів села та транзитного транспорту(особливо!) призводить до гибелі ялин повз трасу. Значно збільшився вміст свинцю в ґрунті, а сіль, яка проникає під землю після посипання траси  в зимовий час призвела до неякісної води та закривання великої кількості криниць в селі Мала Севастянівка.

Існує нагальна потреба у створені територіального полігону для захоронення відходів та сміття.

Агропромисловий комплекс
Спеціалізація рослинництва – останнім часом переважають технічні культури (кукурудза, соняшник), невелика кількість площі засіяна зерновими та цукровим буряком.
На даний момент основна галузь свинарство.

Невиробнича сфера

До цієї сфери в населених пунктах сіл Іванівка, Козаче,  Вільшанка, Мала Севастянівка,   належать:
с. Іванівка – ФАП, два магазини.
с. Козаче – ФАП, магазин.
с. Вільшанка – бар «Какаду»,
с. Мала Севастянівка - Малосевастянівська ЗОШ І – ІІІ ст., ДНЗ «Сонечко» будинок культури, бібліотека, ФАП, ТВБВ № 10023/0121, поштове відділення,  три магазини, бар «Дорожній», бар «Корчма», АЗС «Лукойл»,  АЗС «УКРНАФТА», ДЕП -890, дві СТОА, православна церква.
До рекреаційних ресурсів можна віднести пляж «Корчма», урочище «Сухий яр»,  ліс села Вільшанка.

Архітектура

Архітектурною пам’яткою ХІХ століття в нашому селі є церква, яка була освячена в християнське свято Покрову тож носить назву Покровської. Кожен рік – 14 жовтня жителі села відзначають храмове свято.

Відстань до районного центру
Шосейним шляхом від:
с.Мала Севастянівка – 6 км
с.Вільшанка – 8 км
с.Козаче – 7,5 км
с .Іванівка – 2 км

Територія по кожному селу:
с.Мала Севастянівка – 109,7 га.
с.Вільшанка – 83,5 га
с.Козаче – 109,1 га
с .Іванівка – 37,8 га

В тому числі :  земель державної власності – 171,2862 га.
Земель комунальної власності --.
Земель приватної власності – 805,137 га.
Площа населених пунктів – 340,1 га.
в т.ч. державна власність – 25,26 га
комунальна власність –
приватна власність – 314,84 га

Сільський голова

Березюк Сергій Петрович
число, місяць і рік народження  - 04 травня 1955 року
службовий телефон – 93-3-42
освіта - середня-спеціальна
спеціальність за освітою – агроном

Секретар ради
Мельник Любов Миколаївна
число, місяць і рік народження  - 01 серпня 1962 року
службовий телефон – 93-3-42
освіта – повна загальна середня
спеціальність за освітою –

Склад депутатів ради
1. "Наша Україна" Касянчук Іван Вікторович 07.06.1963 голова мандатної комісії з питань депутатської діяльності та етики, дотримання законодавства, з питань правопорядку та боротьби зі злочинністю
2.  Соціалістична партія України Мельник Любов Миколаївна 01.08.1962 секретар ради та виконкому
3. ВО «Батьківщина» Лопата Віктор Іванович 15.09.1958 секретар  мандатної комісії з питань депутатської діяльності та етики, дотримання законодавства, з питань правопорядку та боротьби зі злочинністю
4. Самовисування Жарикова Алла Віталіївна 19.05.1964 секретар комісії планування місцевого бюджету, фінансів, соціально-економічного та культурного розвитку села, земельної реформи та охорони навколишнього середовища
5. ВО «Батьківщина» Макуха Людмила Миколаївна    07.07.1971    голова комісії планування місцевого бюджету, фінансів, соціально-економічного та культурного розвитку села, земельної реформи та охорони навколишнього середовища
6. Самовисування Кадолба Сергій Олександрович 07.04.1967  член комісії планування місцевого бюджету, фінансів, соціально-економічного та культурного розвитку села, земельної реформи та охорони навколишнього середовища
7. "Наша Україна" Матенчук Віктор Макарович 15.02.1961 член комісії планування місцевого бюджету, фінансів, соціально-економічного та культурного розвитку села, земельної реформи та охорони навколишнього середовища
8. "Наша Україна" Лисиця Ніна Миколаївна 30.04.1961  член комісії з питань освіти, охорони здоров»я, культури, спорту, побутового і торгівельного обслуговування та соціального захисту населення
9. Самовисування Валюк Лариса Сидорівна  25.12.1969    голова комісії з питань освіти, охорони здоров»я, культури, спорту, побутового і торгівельного обслуговування та соціального захисту населення
10. Самовисування    Валюк Валерій Васильович    01.07.1961    член  мандатної комісії з питань депутатської діяльності та етики, дотримання законодавства, з питань правопорядку та боротьби зі злочинністю
11. Самовисування    Бащенко Наталія Юріївна    17.10.1974    член комісії з питань освіти, охорони здоров»я, культури, спорту, побутового і торгівельного обслуговування та соціального захисту населення
12. Самовисування    Дрозденко Людмила Григорівна    10.05.1973    Секретар комісії з питань освіти, охорони здоров»я, культури, спорту, побутового і торгівельного обслуговування та соціального захисту населення
13. КПУ Наливайко Микола Миколайович    14.09.1953    член  мандатної комісії з питань депутатської діяльності та етики, дотримання законодавства, з питань правопорядку та боротьби зі злочинністю
14. ПП ВО «Батьківщина»    Діденко Іван Володимирович    18.01.1962    член  мандатної комісії з питань депутатської діяльності та етики, дотримання законодавства, з питань правопорядку та боротьби зі злочинністю
15. Самовисування    Аронова Любов Іванівна    24.12.1956  член комісії планування місцевого бюджету, фінансів, соціально-економічного та культурного розвитку села, земельної реформи та охорони навколишнього середовища
16. Самовисування    Гонтар Галина Максимівна  28.01.1960  член комісії з питань освіти, охорони здоров»я, культури, спорту, побутового і торгівельного обслуговування та соціального захисту населення

Склад виконавчого комітету (крім голови та секретаря ради)
1.    Барабаш Олександр Федотович    пенсіонер
2.    Когут Віктор Олександрович    головний інженер, ТОВ «ПК Зоря Поділля»
3.    Лоскутніков Борис Сергійович    керуючий відділком,  ТОВ "ПК Зоря Поділля"
4.    Мельник Світлана Федорівна    директор Малосевастянівської ЗОШ 1-111 ст.
5.    Поворознюк Федір Олександрович    головний агроном,  ТОВ "ПК Зоря Поділля"Малосевастянівська сільська рада  ( 2663,40 гектарів ).
Номер рядка    


Власники землі, землекористувачі та землі             державної власності, не надані у власність                               або користування    
Шифр

рядка    
Кількість власників землі та землеко-ристувачів    
Загальна площа земель, всього (гр.3+21+34+

63+66+

67+72)    
Всього (гр.4+

14+15+

16+17+

18+20)    
Термін договору оренди

А    
Б    
В    
1    
2    
3    
4


Площа населених пунктів разом    


340,1    
340,1    с. Мала Севастянівка    


109,7    
109,7    с. Вільшанка    


83,5    
83,5    с. Козаче    


109,1    
109,1    с. Іванівка    


37,8    
37,8    1. Землі, які входять до  адміністративно-територіальних одиниць    


1    
Сільськогосподарські підприємства (всього земель у власності і користуванні) (02+09+16)    
01    
2    
1879,5667    
1807,5596    


1.1    
Недержавні сількогосподарські підприємства (всього земель у власності і користуванні) (04+05+06+07+08)    
02    
2    
1058,4667    
1015,9596    


1.1.0    
у тому числі резервний фонд    
03    
Х    
1.1.1    
Колективні сільськогосподарські підприємства    
04    

1.1.2    
Сільськогосподарські кооперативи    
05    

1.1.3    
П.П. Скалій Миколою Максимовичем                (паї)    
06    
1    
86,8777    
86,8777    
з 2011 по 2016


СТОВ „Добробут”                              ( землі резерву)    

1    
119,4098    
119,4098    ДГ ДП „Христинівське”                                       (паї)    

1    
38,48    
38,48    
З 2011 по 2016


ТОВ „ПК” Зоря Поділля”                                     (паї)    

1    
679,7793    
679,3724    
з 2011 по 2021

924,5468    
924,5468    


1.1.4    
Підсобні сільськогосподарські підприємства недержавних підприємств, установ та організацій    
07    

1.1.5    
Інші недержавні сільськогосподарські підприємства    
08    

1.2    
Державні сільськогосподарські             підприємства – всього (10+12+13+15)    
09    

821,1000    
791,6000    
Землі держ. власності

1.2.1    
Держгоспи всіх систем    
10    

1.2.1.1    
у тому числі держгоспи оборони    
11    

1.2.2    
Сільськогосподарські науково-дослідні установи і навчальні заклади    
12    

821,1000    
791,6000    Дослідне господарство „Христинівське”    


821,1000    
791,6000    
Землі держ. власності

1.2.3    
Підсобні сільські господарства державних підприємств, установ, організацій    
13    

1.2.3.1    
у тому числі частин, підприємств, установ, організацій оборони    
14    

1.2.4    
Інші державні сільськогосподарські підприємства    
15    

1.3    
Міжгосподарські підприємства    
16    

2    
Громадяни, яким надані землі у власність і користування                                                                     ( 18+19+21+22+23+27+31+35+39+40)    
17    
679    
353,5338    
329,4400    
Землі приват. власності

2.1    
Селянські (фермерські) господарства    
18    

2.2    
Ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва    
19    
27    
50,8207    
34,3459    Качан Василь Степанович    

1    
2,3400    
2,3400    Качан Ірина Володимирівна    

1    
2,3400    
2,3400    Качан Галина Захарівна    

1    
2,3400    
2,3400    Барабаш Марія Василівна    

1    
2,0200    
2,0200    Барабаш Сергій Олександрович    

1    
1,9900    
1,9900    Марченко Галина Іванівна    

1    
1,9900    
1,9900    Кадолба Сергій Олександрович    

1    
2,9459    
2,9459    Кадолба Світлана Миколаївна    

1    
2,2500    
2,2500    Макуха Людмила Анатоліївна    

1    
1,9900    
1,9900    Плаксієнко Петро Васильович    

1    
2,0100    
2,0100    Плаксієнко Світлана Андріївна    

1    
2,0100    
2,0100    


24,2259    
Виділення земельних паїв із зем резервного фонду згідно рішення суду    Передрій Микола Архипович    

1    
2,0200    
2,0200    Передрій Олена Іванівна    

1    
2,0200    
2,0200    Романюк Марія Василівна    

1    
1,0100    
1,0100    Романюк Оксана Павлівна    

1    
1,0100    
1,0100    Власова Меланія Григорівна    

1    
2,0300    
2,0300    Лисиця Ніна Миколаївна    

1    
2,0300    
2,0300    


10,12    
Мельник Анатолій Дмитрович    

1    
4,8750    

з 12.01.2007 по 12.01.2027


Костюк Валерій Васильович    

1    
3,8669    

з 04.10.2006 по 12.01.2026


Козленко Іван Володимирович    

1    
0,5562    

з 29.04.2009 по 29.04.2034


Мельник Юрій Максимович    

1    
0,9364    

з 24.12.2004 по 24.12.2014


Шкір Ігор Іванович    

1    
0,3715    

з 13.12.2004 по 13.12.2029


Матюшенко Володимир Володимирович    

1    
1,4000    

з 29.12.2002 по 29.12.2027


Клименко Віктор Володимирович    

1    
0,4069    

з 10.07.2006 по 10.07.2036


Кадолба Сергій Олександрович    

1    
0,8859    

з 26.09.2006 по 26.09.2031


Галета Зінаїда Хтодорівна    

1    
2,7262    

з  24.07.2006 по 24.07.2026


Яковенко Анатолій Миколайович    

1    
0,4498    

з 06.09.2007 по 06.09.2027


Стойка Сергій Олександрович    

1    
0,6332    

з 29.01.2008 по 29.01.2033


Макарівчук Євген Борисович    

1    
0,8363    

з 06.03.2008 по 29.01.2033


Панченко Віктор Никонорович    

1    
1,7341    

з 14.11.2008 по 29.01.2033


Сімоник Василь Михайлович    

1    
0,2419    

з 25.12.2008 по 25.12.2028

19,9203    2.2.1    
у тому числі на земельних частках (паях)    
20    
27    
53,9700    
53,9700    Качан Василь Степанович    

1    
2,3400    
2,3400    Качан Ірина Володимирівна    

1    
2,3400    
2,3400    Качан Галина Захарівна    

1    
2,3400    
2,3400    Барабаш Марія Василівна    

1    
2,0200    
2,0200    Барабаш Сергій Олександрович    

1    
1,9900    
1,9900    Марченко Галина Іванівна    

1    
1,9900    
1,9900    Кадолба Сергій Олександрович    

1    
2,9459    
2,9459    Кадолба Світлана Миколаївна    

1    
2,2500    
2,2500    Макуха Людмила Анатоліївна    

1    
1,9900    
1,9900    Плаксієнко Петро Васильович    

1    
2,0100    
2,0100    Плаксієнко Світлана Андріївна    

1    
2,0100    
2,0100    Пічкур Галина Семенівна    

1    
2,0800    
2,0800    Столярова Віра Давидівна    

1    
2,0100    
2,0100    Мельник Галина Василівна    

1    
2,0000    
2,0000    Чапалюк Тамара Василівна    

1    
2,0000    
2,0000    Когут Терентій Євдокимович    

1    
2,0028    
2,0028    Когут Тамара Денисівна    

1    
1,9917    
1,9917    Чорна Марія Никифорівна    

2    
4,0700    
4,0700    Лемещук Олександр Макарович    

1    
2,0000    
2,0000    Лемещук Лідія Гаврилівна    

1    
2,0000    
2,0000    Лемещук Віталій Олександрович    

1    
2,0000    
2,0000    Діденко Ганна Сафронівна    

1    
1,9900    
1,9900    Принзюк Василь Михайлович    

1    
2,3200    
2,3200    Прокопенко Олександр Васильович    

1    
2,1800    
2,1800    Пічкур Вячеслав Васильович    

1    
1,9900    
1,9900    Пічкур Галина Семенівна    

1    
2,0800    
2,0800    


2.3    
Особисті підсобні господарства    
21    
563    
283,1000    
273,7000    Особисті підсобні господарства    

563    
283,1000    
273,7000    


2.4    
Ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель (присадибні ділянки)    
22    
90    
15,0000    
14,0000    Будівництво та обслуговування    

90    
15,0000    
14,0000    


2.5    
Ділянки для сінокосіння та випасання худоби    
40    
Х    

Дрозденко Людмила Григорівна    


14,2984    
14,2984    
19.05.2010 по 19.05.2030

2.6    
пасовища    


2.7000    
2.7000    


3    
Заклади, установи, організації, (42+43+44+45+46+  47+48+49+50+51+52+53+54+55+56+57+58)    
41    
5    
31,5545    
24,3232    


3.1    
Органи державної влади та місцевого самоврядування    
42    
1    
0,1000    
Сільська рада    

1    
0,1000    3.2    
Громадські організації    
43    

3.3    
Заклади науки, науково-дослідні та проектні організації    
44    

3.4    
Заклади освіти    
45    

2,6000    
Дитячий садок    


0,5000    
РАЙВНО    


2,1000    3.5    
Заклади культурно-просвітницького обслуговування    
46    

1,7000    
Будинок культури    


1,7000    3.6    
Релігійні організації    
47    
1    
0,3000    
Церква     

1    
0,3000    3.7    
Заклади фізкультурної культури та спорту    
48    

1,0000    
Стадіон     


1,0000    3.8    
Заклади охорони  здоров”я    
49    

0,5000    
ФАП    


0,5000    3.9    
Заклади соціального забезпечення    
50    

3.10    
Кредитно-фінансові заклади    
51    

3.11    
Заклади торгівлі    
52    
2    
1,0313    
АЗС ВАТ „Укрнафта”    

1    
0,2313    

оренда


„Лукойл”    


0,3000    

Приват.  влас


Рай СТ    


0,4640    

Приват.  влас


ПП Сокур О.К.    

1    
0,0360    

Приват.  влас


ПП Панич С.В.    

1    
0,0243     

оренда


ПП Черняк Е.М.    

1    
0,1224    

оренда


ПП Черняк В.І.    

1    
0,09446    

оренда


П.П. Кравчук Н.В.     

1    
0,1366    

оренда

3.12    
Заклади громадського харчування    
53    

3.13    
Заклади побутового обслуговування    
54    

3.14    
Заклади комунального обслуговування    
55    
1    
24,3232    
24,3232    ПП „Райсількомунгосп”    

1    
24,3232    
34,3232    


5    
Підприємства та організації транспорту, зв”зку (67+68+69+70+71+72+73+74)    
66    

202,3000    
3,2000    


5.1    
Залізничного транспорту    
67    

149,9000    
3,2000    Одеська залізниця    


149,9000    
3,2000    


5.2    
Автомобільного транспорту    
68    

55,1000    
РШРБД    


24,3000    
Служба автомобільних доріг    


30,8000    
Шосейні шляхи    


3,5000    
Залізницею     


4,2000    5.3    
Зв”язку    
74    

0,3000    
Пошта     


0,3000    7.4    
Історико-культурного призначення    
87    

0,3000    
0,3000    


8    
Лісогосподарські підприємства    
88    

111,9000    
111,9000    Уманське л/г    


111,9000    
111,9000    лісрполоси    


9.7000    
9.7000    


9    
Водогосподарські підприємства    
90    

10    
Спільні підприємства, міжнародні об”єднання і організації з участю українських, іноземних юридичних та фізичних осіб    
91    

11    
Підприємства, що повністю належать іноземним інвесторам    
92    

12    
Землі запасу та землі, не надані у власність та постійне користування в межах населених пунктів (які не надані у тимчасове користування) (94+95+96+97)    
93    
Х    
93,2219    
26,2470    


12.1    
Землі запасу    
94    
Х    
19,8062    
15,9000    


12.2    
Землі резервного фонду, не надані в постійне користування    
95    
Х    
7,7470    
7,7470    


12.3    
Землі, не надані у власність або постійне користування в межах населених пунктів    
96    
Х    
1,1000    12.4    
Землі загального користування    
97    
Х    
64,5687    
2,6000    


12.0    
Крім того, землі запасу та землі, не надані у власність та постійне користування в межах населених пунктів (які н6адані у тимчасове користування)    
98    
Х    
2580,4581    
194,1330    


13    
Всього земель, які входять до адміністративно-територіальних одиниць (01+17+41+59+66+75+83+88+90+91+92+93)    
99    
686    
2663,4000    
2182,2000    


13.0    
У тому числі землі за межами адміністративно-територіальних одиниць (-)    
100    
Х    
14    
Крім того, землі, які входять до інших адміністративно-територіальних одиниць (+)    
101    
Х    
15    
ВСЬОГО ЗЕМЕЛЬ в межах адміністративно-територіальних одиниць (99+100+101)    
102    
Х    
2663,4000    
2182,2000    
Орендовані землі станом на 08.06.2012 року по Малосевастянівській сільській раді.


Назва орендаря    
Дата укладання договору    
Термін дії договору    
Орендована площа, га, м.кв.    
Річна сума орендної плати, грн.    
Термін сплати    
Коли і ким зареєстрований

1. ОРЕНДА ЗЕМЕЛЬ с/г призначення    


Землі резервного фонду

СТОВ “Добробут”    
ВЕЕ № 413837 від 06.02.2007 р.    
5 років    
119,4098    
76064,04

(637 грн. за 1 га)    
Щомісячно до 1 числа наступного місяця    
ДП “Центр ДЗК” 5.03.2007 р.

П.П. „Райсількомунгосп” в особі Половинка Миколи Володимировича    
ВСЗ № 227881 від 12.04.2005 р.    
49 років    
24,3232    
2432,40(100 грн. за 1 га)    
Щомісячно до 1 числа наступного місяця    
ДП “Центр ДЗК” 13.05.2007 р.

„Аграрна компанія ”ЕЛІТ ПРОДУКТ”    
ВКА № 705517 від 10.12.2007 р.    
49 років    
4,0356    
537,85

(133 грн. за 1 га)    
Щомісячно до 1 числа наступного місяця    
ДП “Центр ДЗК” 10.12.2007 р.

Землі запасу

Населення    

5 років    
30,7    
3837,5

(125 грн. за 1 га)    

Договір оренди відсутній

ДГ „Христинівське”    
-    
-    
11,7    
-    
-    
Договір оренди відсутній

Дрозденко Л.Г.    
ВМТ №716016 від 19.05.2010    
20 років    
14,2984    
4331,12    
Щомісячно до 1 числа наступного місяця    
19.05.2010 по 19.05.2030

Землі комерційного призначення

„Лукойл”    


0,33    


Держ. Акт на зем.

„Укрнафта”    
ВСК  №317121 від 24.11.2005 р.    
15 років    
0,2313    
11611,30

(50,20 грн. за кв.м )    
Щомісячно до 1 числа наступного місяця    
ДП “Центр ДЗК” 01.12.2005 р.

П.П. Черняк Е. М.    
01.06.2008 р.    
На час виготов. тех.. документ.    
0,1224    
1945,55

(15,89 грн. за кв.м )    
Щомісячно до 1 числа наступного місяця    
Дог зал між с/радою та  П.П.

П.П. Черняк  В. І.    
01.06.2008 р.    
На час виготов. тех.. документ.    
0,09446    
1501,44       (15,89 грн. за кв.м )    
Щомісячно до 1 числа наступного місяця    
Дог зал між с/радою та  П.П.

„Автозапчастини” П.П. Панич С.В..    
02.11.2010 р.    
5 років    
0,0243    
952,56

(39,20 грн. за кв.м )    
Щомісячно до 1 числа наступного місяця    
Дог зал між с/радою та  П.П.

„Какаду” – П.П. Кравчук Н.В.    
01.06.2008 р.    
На час виготов. тех.. документ.    


0,1366    
1990,26

(14,56 грн. за кв.м )    
Щомісячно до 1 числа наступного місяця    
Дог зал між с/радою та  П.П.

.Землі водного фонду

Мельник Анатолій Дмитрович    
ВЕМ №214828 від 12.01.2007 р.    
20 років    
4,8750    
881,34

(180,78 грн. за 1 га)    
Щомісячно до 1 числа наступного місяця    
ДП “Центр ДЗК” 12.01.2007р.

Костюк Валерій Васильович    
ВЕС №041486 від 04.10.2006 р.    
20 років    
3,8836    
1216,27

(313,18 грн. за 1 га)    
Щомісячно до 1 числа наступного місяця    
ДП “Центр ДЗК” 22.11.2006р.

Козленко Іван Володимирович    
ВЕК № 555267 від 29.04.2009 р.    
25 років    
0,5562    
176,00                (316,43 грн. за 1 га)    
Щомісячно до 1 числа наступного місяця    
ДП “Центр ДЗК” 20.10.2008р.

Мельник Юрій Максимович    
ВАС № 875025 від 24.12.2004 р.    
10 років    
0,9364    
93,64

(100 грн. за 1 га)    
Щомісячно до 1 числа наступного місяця    
ДП “Центр ДЗК” 30.12.2004р.

Шкір Ігор Іванович    
ВВТ № 175262 від 13.12.2004 р.    
25 років    
0,3715    
37,15

(100 грн. за 1 га)    
Щомісячно до 1 числа наступного місяця    
ДП “Центр ДЗК” 18.02.2005р.

Матюшенко Володимир Володимирович    
ВМВ № 316810 від 29.12.2002 року    
25 років    
2,1749    
861,30

(396 грн. за 1 га)    
Щомісячно до 1 числа наступного місяця    
ДП “Центр ДЗК”       26.1 2.2008р.

Клименко Віктор Володимирович    
ВЕА №086677 від 10.07.2006 р.    
30 років    
0,4069    
129,46

(318,16 грн. за 1 га)    
Щомісячно до 1 числа наступного місяця    
ДП “Центр ДЗК” 11.07.2006р.

Кадолба Сергій Олександрович    
ВЕС №041402 від 26.09.2006 р.    
25 років    
0,8859    
138,60

(156,45 грн. за 1 га)    
Щомісячно до 1 числа наступного місяця    
ДП “Центр ДЗК” 05.10.2007р.

Галета Зінаїда Хтодорівна    
ВЕА №418136 від  24.07.2006 р.    
20 років    
2,7261    
426,62

(156,49 грн. за 1 га)    
Щомісячно до 1 числа наступного місяця    
ДП “Центр ДЗК” 10.11.2006р.

Яковенко Анатолій Миколайович    
ВЕХ №611674 від 06.09.2007 р.    
20 років    
0,4498    
328,60

(730,54 грн. за 1 га)    
Щомісячно до 1 числа наступного місяця    
ДП “Центр ДЗК” 12.09.2007р.

Стойка Сергій Олександрович    
ВКЕ №396952  29.01.2008р    
25 років    
0,6332    
246,70

(389,7 грн. за 1 га)    
Щомісячно до 1 числа наступного місяця    
ДП “Центр ДЗК” 07.02.2008р.

Макарівчук Євген Борисович    
ВКІ  №426830 від 06.03.2008 р.    
25 років    
0,8363    
163,37

(195,34 грн. за 1 га)    
Щомісячно до 1 числа наступного місяця    
ДП “Центр ДЗК” 16.10.2008р.

Панченко Віктор Никонорович    
ВМА №481774 від 14.11.2008 р.    
25 років    
1,7341    
413,90

(238,68 грн. за 1 га)    
Щомісячно до 1 числа наступного місяця    
ДП “Центр ДЗК” 16.11.2008р.

Сімоник Василь Михайлович    
ВМВ № 316826

від 25.12.2008 р.    
20 років    
0,2419    
193,04        (798,02 грн. за 1 га)    
Щомісячно до 1 числа наступного місяця    
ДП “Центр ДЗК” 08.01.2009 р.


МАЛОСЕВАСТЯНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ХРИСТИНІВСЬКИЙ РАЙОН

ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСТЬ

РІШЕННЯ

 

від "27" грудня 2012 року                                                                                               №18-1/VІ

 

Про сільський бюджет на 2013 рік

Відповідно до статті 77 Бюджетного кодексу України, статті 61 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” сільська рада вирішила:

1. Установити загальний обсяг доходів сільського бюджету на 2013 рік у сумі 845604 гривень.
Обсяг доходів загального фонду бюджету визначити у сумі 804056 гривень, спеціального фонду бюджету 41548 гривень, в тому числі бюджету розвитку 15000 гривень (додаток 1).
У складі доходів сільського бюджету на 2013 рік врахувати обсяг:
дотації вирівнювання, що одержується з районних та міських (міст Києва і Севастополя, міст республіканського і обласного значення) бюджетів у сумі 339282 гривень;
субвенції по загальному фонду з Талалаївського сільського бюджету на утримання об’єктів спільного користування (дошкільний навчальний заклад «Сонечко») в сумі 25000 гривень;
субвенції по спеціальному фонду з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах у сумі 18298 гривень.
2. Затвердити загальний обсяг видатків сільського бюджету на 2013 рік у сумі 845604 гривень, у тому числі обсяг видатків загального фонду бюджету у сумі 804056 гривень та видатків спеціального фонду бюджету – 41548 гривень за тимчасовою класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів (додаток 2) та головними розпорядниками коштів (додаток 3).
У процесі виконання сільського бюджету надати право виконавчому комітету сільської ради за обґрунтованим поданням сільського голови та погодженням з постійною комісією сільської ради з питань планування бюджету, фінансів та комунальної власності, здійснювати перерозподіл видатків за тимчасовою класифікацією видатків в розрізі економічної класифікації в межах загального обсягу його бюджетних призначень окремо по загальному та спеціальному фондах. Перерозподіл бюджетних призначень за тимчасовою класифікацією видатків у межах загального обсягу видатків, збільшення бюджетних призначень на видатки розвитку за рахунок зменшення бюджетних призначень на видатки споживання та навпаки по загальному та спеціальному фондах здійснюються лише за погодженням з постійною комісією сільської ради з питань планування бюджету, фінансів, комунальної власності та житлово-комунального господарства з послідуючим затвердженням на сесії сільської ради.
3. Установити розмір оборотного касового залишку бюджетних коштів сільського бюджету у сумі 5269 гривень.
4. Затвердити обсяги міжбюджетних трансфертів на 2013 рік (додатки 4.1, 4.2):
дотації вирівнювання, що одержується з районних та міських ( міст Києва і Севастополя, міст республіканського і обласного значення ) бюджетів у сумі 339282 гривень;
субвенції з Талалаївського сільського бюджету на утримання об’єктів спільного користування (дошкільний навчальний заклад «Сонечко») в сумі 25000 гривень;
субвенції по спеціальному фонду з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах у сумі 18298 гривень.
субвенції районному бюджету на проведення видатків місцевих бюджетів, що враховуються при визначенні обсягу між бюджетних трансфертів районному бюджету у сумі 2500 гривень;
в тому числі:
на покращення надання послуг закладами охорони здоров’я району у сумі 500 гривень;
на покращення навчального процесу закладами освіти району у сумі 2000 гривень.
Надати право виконавчому комітету сільської ради за обґрунтованим поданням сільського голови та погодженням з постійною комісією сільської ради з питань планування бюджету, фінансів та комунальної власності з послідуючим затвердженням на черговій сесії сільської ради  у разі уточнення річних обсягів трансфертів (дотацій та субвенцій) з державного та місцевих бюджетів відповідно до актів законодавства і рішень про місцеві бюджети, вносити відповідні зміни до розпису сільського бюджету.
5. Установити, що до доходів загального фонду сільського бюджету у 2013 році зараховуються:
-        25 відсотків податку з доходів фізичних осіб;
-        плата за землю;
-        плата за торговий патент на здійснення деяких видів підприємницької діяльності (за винятком плати за придбання торгових патентів пунктами продажу нафтопродуктів, автозаправними станціями, заправними пунктами), що справляється виконавчими органам ради;
-        інші доходи, що підлягають зарахуванню до сільського бюджету відповідно до статті 64, 69 Бюджетного кодексу України.
6. Установити, що джерелами формування спеціального фонду сільського бюджету у 2013 році є:
-        власні надходження бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів сільського бюджету;
-        надходження до цільового фонду, утвореного сільською радою;
-        надходження коштів до бюджету розвитку відповідно до статті 71 Бюджетного кодексу України;
-        інші доходи, що підлягають зарахуванню до сільського бюджету відповідно до ст. 71 Бюджетного кодексу України.
Кошти спеціального фонду сільського бюджету витрачаються на заходи, передбачені законодавством.
Якщо обсяги власних надходжень бюджетних установ перевищують відповідні витрати, встановлені додатком 3 до цього рішення, розпорядник бюджетних коштів передбачає спрямування таких сум у першу чергу на погашення заборгованості з оплати праці, нарахувань на заробітну плату, комунальних послуг та енергоносіїв.
У разі, якщо відсутня така заборгованість, розпорядник бюджетних коштів спрямовує:
50 відсотків коштів на заходи, які здійснюються за рахунок відповідних надходжень;
50 відсотків коштів на заходи, які необхідні для виконання основних функцій, але не забезпечені коштами загального фонду бюджету за відповідною бюджетною програмою (функцією).
При цьому розпорядник бюджетних коштів здійснює коригування обсягів взятих бюджетних зобов’язань по загальному фонду бюджету для проведення видатків по цих зобов’язаннях із спеціального фонду бюджету.
7. Затвердити перелік об’єктів (додаток № 7), фінансування яких буде здійснено за рахунок коштів бюджету розвитку.
8. Затвердити перелік захищених статей видатків загального фонду сільського бюджету на 2013 рік за їх економічною структурою:
-        оплата праці (код 2110);
-        нарахування на оплату праці (код 2120);
-        придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів (код 2220);
-        забезпечення продуктами харчування (2230);
-        оплата комунальних послуг та енергоносіїв (2270);
-        трансферти місцевим бюджетам (код 2620);
-        інші виплати населенню (код 2730).
9. Розпорядникам коштів сільського бюджету забезпечити в першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами, не допускаючи будь-якої простроченої заборгованості з оплати вищезазначених товарів та послуг. У разі наявності у розпорядників бюджетних коштів простроченої кредиторської заборгованості з оплати комунальних послуг та енергоносіїв управління Державної казначейської служби України в Христинівському районі здійснює платежі загального фонду за видатками (крім захищених статей бюджету) лише після погашення такої заборгованості. Затвердити ліміти споживання енергоносіїв у натуральних показниках для кожної бюджетної установи виходячи з обсягів відповідних бюджетних асигнувань, передбачених розпорядникам бюджетних коштів на 2013 рік у додатку 3 до цього рішення.
10. Затвердити у складі видатків сільського бюджету кошти на реалізацію державних та регіональних галузевих програм на загальну суму 56697 гривень. (додаток 5)
11. Доручити виконавчому комітету, у разі необхідності отримувати позики в управлінні Державної казначейської служби України в Христинівському районі для покриття тимчасових касових розривів, що виникають у процесі виконання сільського бюджету.
12. Дозволити виконавчому комітету розміщувати тимчасово вільні кошти сільського бюджету на депозитах відповідно до порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України.
13. Додатки 1 - 7 до цього рішення є його невід’ємною частиною.

 

Сільський голова                                                                                         С.П.Березюк

 

Звернення голови РДА

Вельмишановні Христинівчани! Маю велику честь звертатися до людей, які творять історію Христинівщини та впливають певним чином  й на долю своєї країни.  Для мене це велика відповідальність і сьогодні, як ніколи, актуальними є слова Великого Кобзаря: «Об’єднаймося, ж брати мої!». Тільки спільна праця, дасть змогу реалізувати поставлену мету: забезпечити життєдіяльність району,  підвищити соціальні стандарти, не залишити людей на одинці з їх проблемами, вдало і ефективно  впроваджувати реформи в галузі  освіти, охорони здоров’я, правоохоронній системі, сільському господарстві, в управлінні державною власністю, дерегуляцією та розвитком підприємництва, реформі децентралізації влади, запровадження новітніх технологій у сфері енергозбереження, забезпечення життєдіяльності бюджетних установ. Закликаю  до співпраці депутатів, сільхоз- та товаровиробників, керівників громадсько-політичних організацій,  керівників установ та організацій, бізнесменів та активних громадян.  Ми всі розуміємо, як би не мінялися часи, ми повинні зберігати вірність нашим основним принципам ― нашим громадянським свободам, а це вимагає наших спільних зусиль.  Нам є над чим працювати. Я завжди прислухатимусь до слушних порад, раціональних ідей, буду відкрита до конструктивного діалогу, ми сьогодні просто не маємо права на помилку, нам соромно буде дивитись в очі  тим, хто пережив лихоліття: Світової війни, Голодомору, хлопцям, які забезпечують  нам  тут мир та оберігають від "гарних" сусідів. Хотілось  б наголосити – я з оптимізмом дивлюся вперед і хотіла  би цим оптимізмом заохотити кожного з вас, якомога більшу кількість людей. У нас – спільне із вами  минуле. Ми гуртом радіємо, і гуртом сумуємо. У нас спільний дім, і мета – спільна. Любімо свою Христинівщину і  її майбутнє  ми збудуємо разом. Слава Україні!

До уваги населення!

https://rada.info/upload/users_files/04061292/c4b2406ecde456221caffd9f67882abe.jpg
http://trafficchallenge.com.ua/wp-content/uploads/2018/03/logo.png

Увага: «Гаряча лінія»
для учасників антитерористичної операції!
Відкрито «Гарячу  телефонну лінію»
в управлінні соціального захисту населення
для учасників антитерористичної операції : (04745) 6-13-86.
Дзвінки приймаються з
понеділка по четвер з 8.00 - 17.15, п’ятниця – 8.00-16.00.

Увага: «Гаряча лінія»
для осіб, які виїжджають з Автономної Республіки Крим
та м. Севастополь для проживання
на території Христинівського району.
З питань отримання довідкової інформації, щодо проживання,
соціального захисту, влаштування дітей у навчально-виховні заклади міста,
працевлаштування дорослих, тощо звертатись за телефоном
(04745) 6-02-83
Дзвінки приймаються
з понеділка по четвер з 8-00 до 17-15 у п'ятницю з 8-00 до 16-00
«Телефон довіри» прокуратури Черкаської області
для надання громадянами та посадовими особами підприємств, установ,
організацій інформації про факти вчинення працівниками
органів прокуратури корупційних правопорушень
(0472) 36-67-77, (068) 835-57-90

 

Енергоефективний калькулятор

Режим роботи телефоної “гарячої лінії”управління Пенсійного фонду України
в Христинівському районі Черкаської області

В управлінні Пео фонду України в Христинівському районі
працює телефон “гарячої лін
нсійногії” за номером 6-05-82,
по якому громадяни можуть отримати відповіді
на запитання щодо пенсійного забезпечення.
Режим роботи телефонної “гарячої лінії”:
Понеділок – четвер:  з  8-00 до 13-00; з 14-00 до 17-15

П’ятниця:   з 8-00 до 13-00; з 14-00 до 16-00

Уманський - місцевий центр
з надання безоплатної вторинної
правової допомоги
вул. Леніна, 31, м. Умань,
Черкаська область 20300
тел. (04744) 3-25-33

ел.пошта: uman.cherkasy@legalaid.gov.ua

ЄС ПРО ООН

Найближчі свята


Календар свят і подій.

Христинівська районна державна адміністрація Черкаської області
Powered by Joomla!; Joomla templates by SG web hosting

•Інформація Профілю•

Application afterLoad: 0.000 seconds, 0.45 MB
Application afterInitialise: 0.072 seconds, 6.81 MB
Application afterRoute: 0.083 seconds, 8.07 MB
Application afterDispatch: 0.137 seconds, 11.15 MB
Application afterRender: 0.228 seconds, 12.87 MB

•Використання пам'яті•

13547336

•12 вхідних запитів•

 1. SELECT *
    FROM jos_session
    WHERE session_id = 'nf1rkqn4e5l3u8jcpkggvo0613'
 2. DELETE
    FROM jos_session
    WHERE ( TIME < '1547875019' )
 3. SELECT *
    FROM jos_session
    WHERE session_id = 'nf1rkqn4e5l3u8jcpkggvo0613'
 4. INSERT INTO `jos_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`client_id` )
    VALUES ( 'nf1rkqn4e5l3u8jcpkggvo0613','1547875919','','0','1','0' )
 5. SELECT *
    FROM jos_components
    WHERE parent = 0
 6. SELECT folder AS TYPE, element AS name, params
    FROM jos_plugins
    WHERE published >= 1
    AND access <= 0
    ORDER BY ordering
 7. SELECT m.*, c.`option` AS component
    FROM jos_menu AS m
    LEFT JOIN jos_components AS c
    ON m.componentid = c.id
    WHERE m.published = 1
    ORDER BY m.sublevel, m.parent, m.ordering
 8. SELECT template
    FROM jos_templates_menu
    WHERE client_id = 0
    AND (menuid = 0 OR menuid = 27)
    ORDER BY menuid DESC
    LIMIT 0, 1
 9. SELECT a.*, u.name AS author, u.usertype, cc.title AS category, s.title AS SECTION, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, g.name AS groups, s.published AS sec_pub, cc.published AS cat_pub, s.access AS sec_access, cc.access AS cat_access  
    FROM jos_content AS a
    LEFT JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    LEFT JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = cc.SECTION
    AND s.scope = "content"
    LEFT JOIN jos_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN jos_groups AS g
    ON a.access = g.id
    WHERE a.id = 389
    AND (  ( a.created_by = 0 )    OR  ( a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2019-01-19 05:31:59' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2019-01-19 05:31:59' )   )    OR  ( a.state = -1 )  )
 10. UPDATE jos_content
    SET hits = ( hits + 1 )
    WHERE id='389'
 11. SELECT created_by, sectionid, catid
    FROM jos_content
    WHERE id='389'
 12. SELECT id, title, module, POSITION, content, showtitle, control, params
    FROM jos_modules AS m
    LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm
    ON mm.moduleid = m.id
    WHERE m.published = 1
    AND m.access <= 0
    AND m.client_id = 0
    AND ( mm.menuid = 27 OR mm.menuid = 0 )
    ORDER BY POSITION, ordering

•0 вхідних запитів наслідування•

  •Мовні Файли завантажено•

  •Неперекладені рядки діагностики•

  •Ні•

  •Неперекладені рядки дизайну•

  •Ні•